פיגוע הדקירה בת"א: "רדפנו אחרי המחבל, נתנו לו אגרוף והברחנו אותו" (וידאו)

עד ראייה לפיגוע הדקירה בתל אביב בו נפצע אנוש חייל סיפר שהבחין במחבל אוחז בסכין. הוא וחברו מיהרו לעצור אותו: "חבר שלי יצא מהרכב, נתן לו אגרוף והבריח אותו. העדיפות הראשונה הייתה להציל את חיי החייל"

הפיגוע בת"א צעיר כבן 20 נפצע אנושות כתוצאה מדקירות על הגשר של רחוב דרך ההגנה בתל אביב בסמוך לתחנת הרכבת, פרמדיקים וחובשים של איחוד הצלה סניף 'תל אביב' העניקו לו טיפול רפואי ראשוני, כוחות משטרה גדולים הגיעו לזירה לבדיקת נסיבות האירוע.

עד ראייה שנכח היום (שני) בתחנת הרכבת בתל אביב בה נדקר חייל ונפצע באורח אנוש, שחזר את ההימלטות של המחבל בן ה-18 שדקר אותו בסכין. "רדפתי אחריו, וצעקתי 'מחבל מחבל', תוך כדי סימון נתיב הבריחה", תיאר.

צפו בתיעוד – באדיבות רשת 

"הגעתי עם חבר לגשר, עם הפנים לכיוון שכונת התקווה", המשיך העד. "תוך כדי ראיתי בחור גדול עם סווטשירט אדום. ראינו סכין, והחבר שלי יצא מהרכב, נתן לבחור אגרוף והבריח אותו". העד הבחין שהמחבל מתרחק ממנו במהירות, ולדבריו "העדיפות הראשונה הייתה להציל את החייל, חיכינו הרבה זמן לאמבולנס".

משה עמיר, חובש בכיר במד"א שהגיע למקום, סיפר: "על הכביש סמוך לתחנת הרכבת ההגנה שכב צעיר כבן 20 כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, במקום הייתה המולה גדולה מאוד. הענקנו לפצוע טיפול רפואי וביצענו בו פעולות החייאה ובהמשך הוא פונה במצב אנוש תוך כדי פעולות החייאה".

מפקד מחוז תל אביב ניצב בנצי סאו הגיע לזירת האירוע ואמר כי "מדובר בצעיר שהותקף על ידי בן מיעוטים שמתגורר בשכם. הוא דקר אותו בסכין מספר פעמים. עוברי אורח נחלצו לעזרתו וקראו למשטרה. המחבל נמלט מהמקום ובמרחק של כ-200 מטר אותר על ידי כוח משטרה שביצע סריקה של בניין בן 4 קומות. בקומה האחרונה זיהו השוטרים את המחבל ועצרו אותו".

נחום ברנשטיין מתנדב איחוד הצלה שהגיע ראשון לזירה סיפר: "כשהגעתי לזירה נתקלתי באיש כוחות הביטחון שנדקר והיה ללא הכרה, לאחר טיפול ראשוני שהענקתי לו בזירה יחד עם פרמדיקים נוספים שהצטרפו אלי הוא פונה לבית החולים תוך כדי נסיונות החייאה במצב אנוש, עוברי אורח מסרו לנו כי הדוקר היה משולהב ודקר אותו ככה"נ על רקע לאומני, הנסיבות ייבדקו ע"י המשטרה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.