שני ישראלים נפצעו אנוש – 3 מחבלים חוסלו

שלושה מחבלים, חמושים ברובים – ככל הנראה מסוג קרל גוסטב – הגיעו לעבר אחת הכניסות להר הבית בעיר העתיקה, ירו לעבר שוטרים ונמלטו לכיוון המסגדים בהר

פיגוע ירי קטלני אירע הבוקר בירושלים: שלושה ערבים ישראלים מאום-אל-פאחם, חמושים ברובים, אקדח וסכין הגיעו לעבר אחת הכניסות להר הבית בעיר העתיקה, ירו לעבר שוטרים ונמלטו לכיוון המסגדים בהר.

התנהל אחריהם מרדף והם חוסלו בידי שוטרים. על גופותיהם התגלו 2 רובי קרל גוסטב ואקדח. המשטרה ושב”כ הוציאו איפול על פרטיהם.

ארבעה ישראלים נפצעו בפיגוע הזה, מצבם של שניים קשה מאוד. מצבם של השניים האחרים קל, אחד מהם נפגע חרדה והשני נפגע מנתזים.

מהמשטרה נמסר כי בהוראת מפקד מחוז ירושלים נסגרו שערי הר הבית ושטח הר הבית פונה מאנשים.

השר לביטחון הפנים ומפכ”ל המשטרה אלשיך נמצאים בדרכם לזירה.

יצויין כי הגעתם של כמה מחבלים בו זמנית היא בדפוס פעולה חדש יחסית – ובכל הפעמים "מוצלח" מבחינת המחבלים ועם תוצאה טראגית לכוחותינו: כזכור, רק לפני חודש נרצחה לוחמת מג"ב הדס מלכא הי"ד בפיגוע דקירה וירי משולב שביצעו שלושה מחבלים סמוך לשער שכם בירושלים; בשנה שעברה נרצחה לוחמת מג"ב הדר כהן הי"ד בפיגוע דקירה וירי משולב שביצעו שלושה מחבלים.

זו הפעם הראשונה שפיגוע ירי מתרחש בכניסה להר הבית, והמשך הירי בתוך המתחם.

נידאל סאדר חובש רפואת חירום של איחוד הצלה מצוות מזרח ירושלים שמתגורר בכניסה להר הבית והגיע ראשון לזירה סיפר: "מחלון ביתי נשמעו קולות ירי מתוך מתחם הר הבית. יצאתי ועליתי מיידית על אופנוע החירום של איחוד הצלה ולבקשת השוטרים נכנסתי ראשון למקום והתחלתי בפעולות ההחייאה בחצר מתחם הר הבית ע"י המסגד על פצוע אנוש יחד עם צוות רפואי של הסהר האדום תוך כדי שהצטרפו אלינו צוותי רפואה של המשטרה ומתנדבים נוספים של איחוד הצלה. כמו כן נמסר לנו כי פצוע נוסף במצב אנוש ושני נפגעים קל וקל עד בינוני טופלו ע"י מתנדבים נוספים בכניסה למתחם הר הבית".

הפראמדיקים של מד"א ישראל ויינגרטן ואהרון אדלר שהגיעו על אופנועי מד"א למקום סיפרו: "סמוך לשער האריות השוטרים הובילו אותנו ל-3 פצועים מירי, ראינו 3 גברים בשנות ה- 30 כשהם מקבלים טיפול ראשוני מהשוטרים במקום הם סבלו מפצעי ירי, 2 מהם היו במצב קשה, הענקנו להם טיפול רפואי מציל חיים ולאחר דקות של טיפול בשטח העברנו אותם לניידות טיפול נמרץ שלנו שפינו אותם לבית החולים תוך המשך טיפול. הפצוע השלישי היה בהכרה מלאה והתהלך במקום, הוא סבל מפציעות נתזים בצוואר ובגפיים ולאחר טיפול רפואי ראשוני הוא פונה לבית החולים כשמצבו מוגדר קל עד בינוני ויציב”.

ובתוך כך, במחנה הפליטים דהיישא חוסל לפני זמן קצר מחבל. מדובר צה”ל נמסר כי כוחות שהגיעו למקום נתקלו בידוי סלעים ומטענים מאסיבי מגגות ופתחו בירי, שגרם למותו של אחד המתפרעים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.