בדרך לשבת חתן: אב ובנו נרצחו – המחבל נמלט

אסון בדרך לשבת חתן: גבר בשנות ה-40 לחייו ובנו בן ה-18 נרצחו. שני נוסעים נפצעו וילדים נוספים שהיו ברכב לא נפגעו. המחבלים נמלטו.

:  אב ובנו נרצחו ליד עתניאל מדרום לחברון, מחבל שירד מרכבו ופתח באש לעבר רכב ישראלי שעשה את דרכו לבת חתן, האב ובנו נרצחו,אחד האחים נפצע . המחבל נמלט.

 ההרוגים, האב לבית ליטמן, והבן בן ה-18 נרצחו בדרך לשבת חתן. החתונה של הבת אמורה להתקיים ביום שלישי.
הנרצחים הם: גבר בשנות ה-40 לחייו ובנו בן ה-18 נרצחו לאחר שיריות נורו לעבר שני רכבים ישראלים סמוך לעותניאל. כוחות מד"א שהוזעקו למקום ביצעו בשני הפצועים פעולות החייאה אך נאלצו לקבוע את מותם במקום. פצוע נוסף כבן 16 פונה במצב קל לבית החולים סורוקה לקבלת טיפול רפואי. החל מרדף אחר היורים.

 

"כשהגענו למקום ראינו מחוץ לרכב שבעה נוסעים, שניים מהם, גבר כבן 40 וצעיר כבן 18 שכבו כשהם מחוסרי הכרה עם פצעי ירי בפלג גופם העליון, הם היו ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותם במקום", סיפר חובש בכיר במד"א נועם בר שהגיעו למקום. "בנוסף הענקנו טיפול רפואי ראשוני ופינינו לבית החולים סורוקה צעיר כבן 16 במצב קל עם פצע ירי בגפיים וארבעה נפגעי חרדה שהתהלכו במקום".

יוחאי דמרי, ראש המועצה האזורית הר חברון, הבהיר כי האירוע נמצא כרגע בחקירה ובבדיקה. "זה אחד מששת כבישי האורך של מדינת ישראל. משפחה תמימה שנסעה כדי לעשות את השבת ולצערי באזור סמוע נפתח עליה אש על ידי רוצחים שפלים. הפרחים של שבת הוכתמו בדם הנצרחים והיה פה כנראה וידוא הריגה. היה בזירה אמבולנס של הסהר האדום ולצערי לא ירד מהרכב ולא טיפל בפצועים, כאילו היה מדובר בכלבים ולא אנשים. אבל אלו השכנים שלנו, שמתנהגים כחיות אדם ללא צלם אנוש".

מחקירה ראשונית עולה כי ככל הנראה מדובר ברכב פלסטיני שביצע ירי לעבר שני רכבים ישראלים. לאחר שעצרו הרכבים המשיכו המחבלים בירי לעבר הנוסעים ופצעו אותם. שלוש ילדות שהיו באחד הרכבים לא נפגעו מהירי אך לקו בחרדה ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה. כוחות צבא נכנסו למספר כפרים באזור הפיגוע, אליהם על פי החשד היו יכולים להימלט המחבלים. הסריקות מתבצעות בליווי מסוקים. בנוסף הטיל צה"ל סגר על הכפר יטא.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.