פיגוע משולב בשער שכם: סכינים רובים ומטענים, 3 מחבלים חוסלו – 2 במצב קשה

פיגוע דקירה סמוך לשער שכם בירושלים. מדובר ככל הנראה בשלושה בני אדם שנפצעו, אחת מהם במצב אנוש ופצועה נוספת במצב קשה. הצטרפו לשידור החי בערוץ 2

פיגוע דקירה סמוך לשער שכם בירושלים. מדובר ככל הנראה בשלושה בני אדם שנפצעו, אחת מהם במצב אנוש ופצועה נוספת במצב קשה.

המחבלים – שלושה – נוטרלו. מדובר בשתי זירות, המחבלים השתמשו במטענים רובים וסכינים. .

מהמשטרה נמסר כי שלושת המחבלים היו חמושים בנשקים מסוג קרל גוסטב, סכינים ומטעני נפץ. צוות לוחמי משמר הגבול הבחין בהם וביקש מהמחבלים להציג תעודות זהות. אחד מהם לא התבלבל  ומסר את תעודת הזהות שלו, מחבל אחר שלף רובה והחל לירות לעבר הכוח. כוחות הביטחון הגיבו מיד וחיסלו את שלושת המחבלים.

כל שלושת המחבלים הם תושבי קבטיה וג'נין שבצפון השומרון. כעת נבחנת השאלה איך שלושתם הצליחו להגיע משם עם נשק עד ללב לבה של ירושלים.

הלוחמת שמצבה מוגדר קשה היא צעירה בת 19 שנפצעה בפלג גופה העליון. שתי הלוחמות שנפגעו טופלו בזירת הפיגוע על ידי פרמדיקים של מגן דוד אדום ופונו לבית החולים הדסה הר הצופים בעיר.

בזירת הפיגוע נמצא גם חפץ חשוד, וכוחות הביטחון שנמצאים במקום בודקים את החפץ ומטפלים בו. "המטענים מטופלים על ידי כוח חבלה", הבהיר דובר מחוז ירושלים במשטרה, אסי אהרוני. "הנשקים נתפסו, המחבלים נוטרלו והזירה בשלב זה מבודדת. המטרה הייתה ככל הנראה לבצע פיגוע משולב – ובגדול הוא נמנע".

חיים אטיאס מתנדב שהגיע ראשון למקום סיפר: "כשהגעתי לזירה נתקלתי בצעירה ללא הכרה והתחלתי בפעולות החייאה תוך כדי שלזירה הגיעו מתנדבים נוספים וכוחות גדולים של משטרה. במהלך הענקת הטיפול החלו הפרות סדר מצד המקומיים שאף ניסו לתקוף את צוותי ההצלה. לאחר שהנערה פונתה יצאנו כלל הכוחות לכניסה לשער שם ממתינים להתפתחויות ועדכון ממשטרת ישראל".

הצטרפו לשידור החי בערוץ 2 באדיבות רשת 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אם יבוטל חידוש גזרת הגיוס לא יה' פיגועים !!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. למה אי אפשר לראות את השידור
  בבקשה אם אפשר לסדר את זה

  תודה רבה

  אברהם |
  הגב