פיגוע רביעי בתוך שבוע וחצי: "האירוע בדומא הוביל לתסיסה"

דאגה במערכת הביטחון לנוכח התחדשות גל הטרור בשבוע וחצי האחרונים. בכיר באמ"ן לכתבים הצבאיים: "למרות הרצון של הרשות לשמור על השקט, אנחנו מזהים יותר ויותר יוזמות של מפגעים בודדים להבעיר את השטח…החשש הגדול הוא מפני היווצרות תאי טרור חדשים"

אפקט דומא? לאחר תקופה מסויימת של שקט יחסי נרשם בשבוע וחצי האחרונים זינוק מדאיג באירועי הטרור ביו"ש וירושלים. מאז הצתת הבית בכפר דומא, הצתה שהובילה לרציחתם של שני פלסטינים ובוצעה – ככל הנראה – על ידי טרוריסטים יהודיים, התרחשו 4 פיגועים כנגד ישראלים.

הפיגוע הראשון – ירי לעבר רכב ישראלי סמוך לכוכב השחר. הפיגוע הסתיים ללא נפגעים. הפיגוע השני – השלכת בקבוק תבערה לעבר רכב ישראלי באזור בית חנינא. בפיגוע נפצעה נהגת ישראלית באורח בינוני. הפיגוע השלישי – פיגוע הדריסה בצומת שילה. בפיגוע נפצעו שני חיילים באורח קשה. והפיגוע הרביעי – פיגוע הדקירה אמש בכביש 443. בפיגוע נפצע ישראלי באורח בינוני.

במערכת הביטחון קושרים בין הדברים וטוענים כי הפיגוע בדומא גרם לתסיסה של השטח. בכיר באמ"ן אמר אמש לכתבים הצבאיים כי החשש הגדול הוא שגל הטרור הנוכחי הוא רק בראשיתו.

"הרשות הפלסטינית מאוד מעוניינת לשמור על השקט, מאידך אנחנו מזהים יותר ויותר יוזמות מקומיות, מה שאנחנו מכנים "מפגע בודד", ואנחנו מעריכים כי יש לדברים קשר ישיר לאירוע בדומא", אמר הבכיר והוסיף: "החשש הגדול שלנו הוא שכל היוזמות המקומיות הללו יתגבשו לכדי התארגנויות טרור חדשות".

כזכור, ישראלי בן 26 נדקר אמש בידי מחבל פלסטיני בתחנת דלק בכביש 443 ונפצע באורח בינוני בכתפו. כוח צה"ל ירה לעבר הפלסטיני והרג אותו. הפצוע הישראלי פונה על-ידי כוח מד"א לבית החולים שערי צדק בירושלים.

פרמדיקית מד"א ענבל וברמן שהגיעה למקום סיפרה: "כשהגענו למחסום ראינו גבר כבן 26 עם סימני דקירה בפלג גופו העליון מטופל על-ידי כוח רפואה צבאי. הוא סיפר לנו שהוא נדקר בזמן שתדלק את רכבו. הענקנו לו טיפול רפואי בשטח ופינינו אותו במצב לבית חולים בירושלים".

הפיגוע הזה בא אחרי שבוע שבו אירעו שני פיגועים פלסטיניים נגד ישראלים. ביום חמישי נפצעו שלושה חיילי צה"ל בפיגוע דריסה בין צומת סינג'יל למעלה לבונה. שניים מהם נפצעו באורח קשה לאחר שמכונית בעלת לוחיות זיהוי ישראליות דרסה אותם במכוון. הרכב הדורס התהפך והנהג נורה על ידי כוח צבאי. המחבל נפצע אנושות מהירי ונלכד.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זה לא באמת הפיגוע הרביעי בשבוע וחצי.. רק בשישי שבת ראשון היו כמעט 100 פיגועים בחדשות לא מפרסמים כמעט כלום.. http://www.hakolhayehudi.co.il/news/%D7%94%D7%90%D7%99%D7%A0%D7%AA%D7%99%D7%A4%D7%90%D7%93%D7%94-%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%A9%D7%AA%D7%A7%D7%AA–%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%9F-%D7%9E%D7%AA%D7%A2%D7%93%D7%9B%D7%9F-473
    באתר הזה מובא כל הפיגועים שקורים על בסיס יום יומי בחדשות מביאים רק אם נגמר באסון של ממש רק אז מפרסמים..

    גולן |
    הגב