פיגוע בשער שכם: חיילת נרצחה סמוך לכניסת שבת

סמוך לכניסת השבת, פתחו בירושלים ארבעה מחבלים בירי לעבר חיילים שהוצבו בעיר העתיקה, בפיגוע  נרצחה הלוחמת הדס מלכא הי"ד

סמוך לכניסת השבת, פתחו בירושלים ארבעה מחבלים בירי לעבר חיילים שהוצבו בעיר העתיקה, בפיגוע  נרצחה הלוחמת הדס מלכא הי״ד. הדס (23) הועלתה לדרגת רס״ר לאחר מותה.

שלושה מחבלים חוסלו, שוטר נוסף נפצע באורח קל.

הלוויתה של רס״ר הדס מלכא ז"ל, לוחמת משמר הגבול אשר נפלה אמש בעת מילוי תפקידה – עת נאבקה במחבל במהלך פיגוע דקירה שהתרחש אמש בירושלים, תתקיים הלילה בשעה 00:30 בחלקה הצבאית של בית העלמין בעיר אשדוד.

רס״ר הדס מלכא ז"ל, לוחמת ביחידה סמ"ג 5 של מג"ב דרום, פעלה אמש במסגרת הערכות משטרת ישראל לתפילות הרמדאן בשער שכם בירושלים עם צוותה. כאשר שמעו הלוחמים קולות ירי ודיווחים בדבר פיגוע במערת צדקיהו הסמוכה לשער שכם, ריכז מפקד הכוח את לוחמיו, וביניהם הדס ז"ל, במטרה לנוע למקום הפיגוע. בשלב זה, הגיח מחבל מאחוריה ודקר אותה מספר פעמים עד שנורה ונוטרל ע"י הלוחמים שהיו עמה.

הדס, שנאבקה בנחישות במחבל, פונתה במצב אנוש לבית החולים הדסה הר הצופים, שם נקבע מותה מאוחר יותר.

הדס ז"ל ילידת אשדוד, עברה בגיל שנה להתגורר עם משפחתה במושב עזר שבמועצה אזורית באר טוביה.

בקרב בני משפחתה וחבריה ליחידה, מספרים על לוחמת אמיתית, עם שמחת חיים ואהבת הארץ.

היא הותירה אחריה הורים, שני אחים, ושלוש אחיות.

 

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הטרור חוזר בגלל... כנסו דחוף

  הכי קל להתנפל על החכ"ים חרדים לשעבר בנושא החרד"קים היינו על מה שהצביעו למען חידוש גזירת גיוס השמד והזימה!!! בשם ובהסכמת גדולי התורה. אבל בואו ונשאל שאלה נוקבת היכן אותם אלו שמכונים גדולי מועצת התורה. הם לא מוחים ולא לא מוחים. כנראה שלא אכפת להם שתהיה בעצמך חרדק משומד. וכשזה נוגע "לבחירות" אז יש חוב קדוש להצביע, ואיסור נורא להצביע למפלגה אחרת, או לא להצביע בכלל. וכמובן מכתב חתום שחייבים להצביע למפלגות חרידים משומדים.

  ובכן מובן למה הטרור חזר אלינו, והתשובה כדי לעורר אותנו להפסיק החידוש גזירת גיוס השמד שהוטל על בני ישיבה. וגם בגלל שהיה התנגדות מרבני א"י לעצרת נגד הגיוס וזה כרם חילול שם שמים נורא. וכהיום כבר ידוע לכולם שגזירת גיוס השמד גם נמשך על בני ישיבות ע"י ועד הישיבות. היינו הועד שקיבלו בערך מליון ש"ח מהמדינה להשמיד כלל ישראל. ולכאורה הם קשורים לעיתון יתד נאמן לקיים מה שנאמר… וְיָתֵד תִּהְיֶה לְךָ וכו' וְכִסִּיתָ אֶת צֵאָתֶךָ. וכשגומרים לקרוא את היתד מברכים אשר יצר את האדם וכו' בריח ניחוח…

  כדי לעורר אותנו |
  הגב
  • מציגים עשרות קלסרים של אלפי בחורים-חרדים-שהתגיסו!!! אז אפי' אם יתרצו על 500 בחורים תירוצים מתירוצים שונים אבל מה אם שאר "אלפי" בחורים בנחל החרדי של זימה בפועל.

   מציגים עשרות קלסרים של אלפי בחורים-חרדים-שהתגיסו!!! אז אפי' אם יתרצו על 500 בחורים תירוצים מתירוצים שונים אבל מה אם שאר "אלפי" בחורים בנחל החרדי של זימה בפועל.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
  • למגיב המרושע. בכתבה בה מסופר על הרצחה של בת ישראל על קידוש ה' (בשל יהדותה)

   ראוי היה כי תשמור את ערימת המחאות המחוצפות שלך על גדולי ישראל שאינם סרים למרותך ואינם מורים לחברי הכנסת להתנגד לגזירת הגיוס שלא היתה ולא נבראה. לכתבה אחרת.
   רק חולה נפש חסר סיכוי להבריא מסוגל להצמיד תגובה עלובה זדונית וחסרת לב מסוג זה לידיעה מצערת על הירצחה של בת עמך.
   להתפלל להחלמתך איני יכול זו תפילת שווא. אין רפואה לעיוות פסיכותי ברמה כזו. אך אתפלל שלא נדע עוד אסונות כאלו ומימלא לא תוכל להגיב בצורה כזו…
   ולאתר המכובד חושבני שהשתלחות כזו בגדולי ישראל ראוי לה שתיהיה מסוננת.

   אהרן טוב |
   הגב
 2. שבוע טוב

  שבוע טוב ומבורך.
  זה בגלל חידוש גזירת גיוס השמד שהוטל על בני ישיבה.
  גזירת הגיוס השמד גם נמשך על בני ישיבות ע"י ועד הישיבות.
  הם אלו שקיבלו בערך מליון ש"ח מהמדינה להשמיד כלל ישראל.

  שבוע טוב ומבורך. |
  הגב