ראיון וידאו – פרק 2 בסדרה • הפיתרון לגיוס החרדי? ח"כ פייגלין בראיון בלעדי ל'קוקר': "הפיתרון לכל הנושא הוא צבא מקצועי" • השבוע הוקמה השדולה בכנסת בנושא

אתר 'קוקר' ממשיך בסדרת הכתבות וראיונות הוידאו בנושא גיוס בני הישיבות, הנושא שמטלטל בימים אלה את המדינה ובמיוחד את הציבור החרדי. בשבועות הקרובים אנו מגישים לכם כתבות וראיונות וידאו עם האנשים העוסקים בנושא במהלך כל השנה, שיסבירו לצופים ולגולשים האם בכלל קיימת לדעתם אפשרות של גיוס חרדים, מה יהיה בעת שהחרדים יתגייסו, וכן יענו על שורת שאלות בנושא הצבא והחרדים.

בפרק הראשון בסדרה הגשנו ראיון בלעדי עם דוד זולדן, ממייסדי הנח"ל החרדי וחייל במחזור הראשון שלו, שאף כתב על ימי פתיחת הגדוד החרדי ושירותו בו ספר, העונה לשם "חרדים לגורלם". בראיון השיב זולדן על כל השאלות הבוערות בקשר לגיוס חרדים, וסיפר על השירות בגדוד החרדי.

בפרק הנוכחי קיימנו ראיון בלעדי עם סגן יו"ר הכנסת, ח"כ משה פייגלין מהליכוד, שהקים השבוע שדולה בכנסת שתפעל להסבת מהותו של צה"ל מצבא אליו צריך כל אזרח להתגייס – לצבא מקצועי.

פייגלין אומר בראיון וידאו ל'קוקר' כי "הרעיון הוא שצה"ל יהיה צבא מקצועי שמחליט בעצמו את מי הוא רוצה ואת מי לא".

איך זה יילך בדיוק? פייגלין מסביר. "כל הציבור כולו יתחייל ויעשה אימון בסיסי של עד חודשיים, ואז יילך הביתה. מתוך המתחיילים הללו, בין מי שרוצה אחרי שהשתחרר להתנדב לשירות מקצועי בצבא, כמו טייס וכמו חייל שמפעיל מערכות טכנולוגיות מתקדמות במסלול שגם יכלול לימודים גבוהים, הצבא יוכל לבחור בכמה שהוא צריך, את המובחרים מבין המועמדים. בכך ייחסכו למדינה סכומים עצומים, שמבוזבזים היום על אבטלה סמויה בצבא".
פייגלין הוסיף והבהיר כי "בכך גם נסיים עם המריבות של כן גיוס חרדים או לא גיוס חרדים, אחת ולתמיד".
-הח"כים החרדיים חברים בשדולה החדשה?

"הרב אייכלר הוא בין מקימי השדולה, והוא תומך ביוזמה. את כל נושא הסנקציות הפליליות לבני ישיבה שעכשיו במחלוקת, אני עוקף בפיתרון שלי של צבא מקצועי. ובכלל, אני חושב שצריך להוסיף חירות ולא כפייה".

צפו בראיון הוידאו המלא. מראיין: אבי שיף

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. למה אינכם עושים סוג וידאו שיאפשר גם לבעלי אינטרנט כשר לצפות בהם? [ע"ע בחדרי חרדים ששינו בעקבות כך]

    דוד משה |
    הגב
  2. למה ומדוע תמיד הוידאו הוא באופן וצורה שאין אפשרות לבעלי אינטרנט כשר לצפות בהם? מה מונע מכם לעשות סוג וידאו שיפעל בכל מצב?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

    חיים |
    הגב