פיוס היסטורי בסטאמר? חבר בד"ץ העדה החרדית למנהטן ינסה להביא לפיוס – פרסום ראשון

האחדות המופלאה השוררת בין פלגי סטאמר בארה"ב עוררה לא מעט תהיות בקרב אנשי עולם החסידות לקראת הפגנת האחדות ביום א' במנהטן ארה"ב.

ל'קוקר' נודע כי במסגרת המאמצים להביא לאחדות, התכנסו השבוע (ב') חברי בד"ץ העדה החרדית לדיון, שם הביעו חברי הבד"ץ העדה החרדית את דעתם על הצורך להביא לאחדות ושלום בתוככי סאטמר.

כידוע, בין פלגי סאטמר (הזאלונים והארונים) שוררת מתיחות רבה, בין היתר בשל דיני התורה על השליטה על נכסים  בארץ ובחו"ל שנמצאים במחלוקת בין הצדדים.

לשם כך החליטו בעדה החרדית לשלוח למנהטן את חבר הבד"ץ העדה החרדית הגאון רבי נפתלי פרנקל שינסה לתווך בין הצדדים, חבר הבד"ץ הוא בגדר נייטרלי. לשם כך הוא עלה אמש על  מטוס אשר המריא למנהטן לקראת עצרת הרבבות ביום ראשון.

בעצרת ישא חבר הבד"ץ הגר"נ פרנקל נאום נגד הגזירות של ממשלת ישראל ויקרא להביא לאיחוד השורות. אגב חבר הבד"ץ יהיה השליח היחיד  מטעם ישראל שישתתף בעצרת הרבבות במנהטן.

הגר"נ פרנקל בשהותו בחו"ל ינסה לגשר על הפערים בין ראשי הפלגים בסטאמר, זאת במטרה להביא לאחדות אפשרית בעתיד בסטאמר.

יצויין עוד כי, בשל השיחות החשאיות שמתקיימות בין 'מאה שערים' ל'מנהטן' נסללה הדרך להשתתפותם של אדמור"י בית סטאמר לעצרת הרבבות.

 אמש (חמישי) התאחדו עיתוני סאטמר מכל הפלגים והתגייסו במפתיע לטובת המערכה. בעיתון ‘דער איד’ של קהילת האדמו”ר מהרי”י מסאטמאר שליט”א, מובא בכותרת הראשית  סיקור מורחב על עצרת המחאה הענקית שתתקיים במנהטן על ידי 'התאחדות הרבנים'.

 ברחובות מנהטן מסתובבים כרוזים ומופצים חומרי תעמולה רבים הקוראים לציבור הרחב לבוא ולהשתתף בהפגנת הענק.

בהפגנה ישתתפו רבני ארה"ב ראשי ישיבות ורבבות עמך בית ישראל, חסידים, קיצונים, ומתונים כנגד הניסיון לקעקע את חומות הדת בארץ ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.