"פיטורי העובדים – צעד פוליטי וציני"

למרות הסערה המתקרבת, בחר ניר ברקת לפטר היום 170 עובדים בעיריית ירושלים. באוצר זעמו וטענו כי מדובר בצעד פוליטי. גם בהסתדרות יצאו נגד החלטת ברקת. {קמפיין על חשבוננו}

עיריית ירושלים שיגרה הבוקר 170 מכתבי פיטורים לעובדים במערך הנקיון בעיר. פיטורי העובדים הם על רקע הסכסוך בין ראש העיר ניר ברקת לשר האוצר משה כחלון על תקציבים אשר לטענת ברקת מגיעים לעיריית ירושלים אך כחלון אינו מעביר אותם לקופת העירייה.

ראש העיר ניר ברקת הסביר את המהלך ואמר כי "ההחלטה קשה מנשוא, אך לצערי לא נותרה לנו ברירה. סירוב האוצר להעביר תקציבים לירושלים לא מאפשר לנו להמשיך את השירותים שהעירייה מספקת ואנו נאלצים לנקוט בצעד הקשה ביותר ולפטר עובדים הנחוצים לנו ולקצץ קשות בתמיכות העירייה במוסדות הרווחה, החינוך והתרבות שמשמעותם פיטורים של עוד אלפי עובדים בעיר".

ברקת הוסיף כי "בתקופה של טרור ציפינו לקבל חיזוק נרחב יותר ולא כתף קרה. ללא העברת התמיכה הממשלתית לירושלים, לא יהיה מנוס מקיצוצים כואבים נוספים אשר יביאו לפגיעה נוספת וקשה בבירת ישראל ומעמדה ויפגעו קשות בכל תושב ותושב". לדבריו, "זה אחד הימים הקשים בחיי, אך לצערי לא נותרה לנו ברירה".

על פי דיווח בחדשות 2, גורמים במשרד האוצר דחו את טענות ברקת, לפיהן האוצר לא העביר תוספות ובכך חייב את העירייה לקצץ: לדבריהם, "אחרי שרק בחודש שעבר עשה בהם שימוש ציני, ניר ברקת ממשיך להתעמר בעובדים החלשים ביותר בעירייה שלו ולנהל מו"מ על גבם".

באוצר הוסיפו וטענו כי "ברקת מסרב לקלוט את אלו משום שאינו רוצה שיהפכו לעובדים קבועים. משרד האוצר הגיע לסיכום עם עיריית ירושלים גם לגבי המשך תקצוב המאבטחים במוסדות החינוך אך כנראה שנושאים אלו אינם מעניינים את ברקת, שכל מטרתו היא יצירת רווח הון פוליטי על חשבון העובדים החלשים".

הגורמים במשרדו של כחלון הצהירו כי "משרד האוצר הוכיח כבר בעבר כי הוא דואג לעובדים החלשים יותר מכל גורם אחר. משרד האוצר ימשיך בדיונים המקצועיים עם עיריית ירושלים מתוך דאגה אמיתית לעתידה של העיר ולא מתוך גחמות אישיות ופוליטיות".

ח"כ רחל עזריה מכולנו, לשעבר סגנית ראש העיר ירושלים אמרה הבוקר: "לא מובן לי מדוע ברקת בוחר לפגוע בתושבי ירושלים ומקצץ בחינוך, בביטחון, בניקיון ומפטר אלפי עובדים כשהשתתפות המדינה בתקציב העירייה לא קוצצה כלל. אני קוראת לו לבחור בסדר העדיפויות הנכון, לשים את תושבי ירושלים מעל לפוליטיקה ולבטל את הקיצוצים והפיטורים המיותרים האלו שפוגעים בירושלים בתקופה כל כך רגישה".

גם בהסתדרות זעמו על ברקת. בהודעה שפרסמו נכתב כי "מבדיקה שערכה ההסתדרות עם הנהלת משרד האוצר התברר באופן חד משמעי שמשרד האוצר אישר להנהלת עיריית ירושלים להמשיך ולהעסיק את עובדי התברואה ואף אישר את קליטת העובדים ממעמד של עובדי קבלן למעמד של עובדים בהעסקה ישירה. אנו מצרים על כך שעיריית ירושלים בוחרת לנהל את הקרב על תקציב העירייה מול משרד האוצר על גבם של כ-200 עובדים קשי יום".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.