פייגלין: "אף אחד לא בודק את עלויות הסטודנטים בכוללים האנטי דתיים"

על רקע החלטת בגץ אמש, תוקף ח"כ פייגלין את האפליה בה נוקטת המדינה בתקצוב של אברכי הכוללים לעומת סטודנטים למדעי הרוח: "הבעיה היא שאף אחד לא בודק את עלויות הסטודנטים בכוללים האנטי דתיים…או במילים אחרות – כמה עולה לנו תלמיד כולל חרדי – לעומת תלמיד "כולל" מגדרי", כתב פייגלין

על רקע פסיקתו המקוממת של בג"ץ בענין אבטחת הכנסה לאברכים, תוקף הבוקר ח"כ משה פייגלין את האפליה שנוקטת המדינה כלפי תלמידי ה'כוללים' ביחס לתלמידי הפקולטות למדעי הרוח באונברסיטאות.

בפוסט שפירסם ח"כ פייגלין בדף הפייסבוק שלו נכתב: בג"צ פסק שתלמידי כולל חרדיים לא יקבלו יותר השלמת הכנסה.
עקרונית אני בעד. טוב שעולם התורה ישתחרר מהתלות במדינה…הבעיה היא שאף אחד לא בודק את עלויות הסטודנטים בכוללים האנטי דתיים. קחו למשל את הסטודנטים ללימודי 'מגדר' – מן תורה חדשה שאיש אינו מעז לערער עליה. או הפקולטות למדעי הרוח – של"רוח" הנושבת מהם יש תמיד כוון מאוד ברור".

בהמשך הפוסט נאמר: ובכן הבא נניח שכל הפקולטות המאוד אידאולוגיות הללו – לא צריכות לקבל תמיכה. נניח שתרומתה של תורת ישראל סבא נמצאת במחלוקת וגם תרומת הפקולטות – או הכוללים – האידאולוגיים האחרים.
מעניין להשוות בין עלויות ה"כוללים" משני הצדדים. או במילים אחרות – כמה עולה לנו תלמיד כולל חרדי – לעומת תלמיד "כולל" מגדרי.

לפוסט מצורף לינק לטבלת נתונים המוכיחה את הפער המקומם שבין העלות האסטרונומית של סטודנט למדעי הרוח לעלות המזערית של בחור ישיבה:
http://www.mflikud.co.il/contents/uvdot/charedimuniversity.html

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.