פייגלין: "הגישה של 'יש עתיד' קשה, הליכוד רוצה את החרדים בקואליציה"

אמש התקיים בבני ברק כנס של המטה החרדי בליכוד. אורח הכבוד בכנס היה יו"ר תנועת מנהיגות יהודית, ח"כ משה פייגלין, שהתייחס בהרחבה לנתק בין הליכוד למפלגות החרדיות: "מידיעה אני יכול לומר לכם שהן ראש הממשלה והן חברי הליכוד מעוניינים לראות את החרדים בקואליציה. הבעיה נמצאת במפלגות האחרות". בהמשך דיבר פייגלין על יאיר לפיד ("גישה קשה"), על הקרע בין הציונות הדתית לציבור החרדי ("עוד 50 שנה לא יזכרו מה ההבדל בין המגזרים), על תוכנית הדיור ("פזיזה ופופוליסטית") וגם: מדוע למרות שחוק הגיוס מונע משנאה והסתה הוא הצביע בעדו?

'המטה החרדי בליכוד' ערך אמש כנס פעילים בבני ברק, אורח הכבוד בכנס היה יו"ר תנועת מנהיגות יהודית, ח"כ משה פייגלין, שהתייחס לשורה של נושאים העומדים על הפרק – בעיקר בהקשרים החרדיים שלהם. פייגלין פתח בנאום קצר שלאחריו ענה פייגלין על השאלות של המשתתפים.

פייגלין התייחס לקרע בין הציונות הדתית לציבור החרדי: "בעוד 50 שנה אף אחד לא יזכור את החילוקים וההבדלים בין המגזרים. בסופו של דבר כולנו שטים על אותה הספינה וזה ממש לא משנה אם נגדיר אותה כאתחלתא דגאולה או כמעשה שטן. ברמה האישית אני יכול לומר שהיחסים ביני לבין חברי הכנסת החרדיים הם יותר ממצוינים. הם גם יודעים שבנושאים המהותיים אני תמיד עמדתי ואעמוד לצידם".
fb5caf575bc6f786ebce040a2a3eb73f

באשר להרכבה הבעייתי של הקואליציה אמר פייגלין: אני בפירוש תומך בחזרתן של המפלגות החרדיות לקואליציה. מידיעה אני אומר שהן חברי הליכוד והן ראש הממשלה מעוניינים גם הם בכך. הבעיה היא במפלגות האחרות שמרכיבות את הקואליציה".

על יש עתיד אמר פייגלין: "הגישה שלהם היא גישה קשה ואני מותח על כך ביקורת פעמים רבות. הם מסיתים את האש בכל נושא לעבר החרדים וזה מזעזע בעיני. הציבור החרדי חש נרדף – ובצדק".

בשלב זה עבר פייגלין לדבר על חוק הגיוס: "אני חושב שהחוק הזה מונע משנאה ומהסתה כנגד הציבור החרדי וכתבתי זאת לא פעם. הסיבה שהצבעתי בעד החוק היא שמרגע שהבנתי מחברי הכנסת החרדיים שאין חשש אפילו ללומד תורה אחד שיגויס בעקבות החוק – ראיתי צורך להצביע בעדו כדי לאפשר לאלו המעוניינים לעבוד לעשות זאת בכבוד ובהיתר".

במענה לשאלה על תוכנית הדיור של יאיר לפיד אמר פייגלין: "זאת תוכנית פופוליסטית ופזיז שנולדה ללא חשיבה ראויה. הפתרון לבעיית הדיור נמצא ביהודה ושומרון. צריך להתחיל להפשיר שם קרקעות".

"אני רואה חשיבות גדולה בקיום מפגש כזה בבני ברק ושמח על כך. היה מרתק לראות כיצד יושבים כאן אנשים מכל המגזרים וצבעי הקשת של הפוליטיקה ומלבנים סוגיות רגישות. אם תרצו, זה סוד כוחה של מנהיגות יהודית", סיכם פייגלין את האירוע.

יעקב וידר, יו"ר המטה החרדי בליכוד וחבר נשיאות הליכוד, אמר בסיום הערב: "אני רוצה להודות לח"כ משה פייגלין ולמאות החברים שהגיעו. ההיענות הגדולה, שלמען האמת הפתיעה אפילו אותנו, הוכיחה את הביקוש הרב למפגשים מהסוג הזה – ואנחנו בהחלט נערוך בבני ברק אירועים נוספים".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שוב סילפו את דברי פייגלין. לא ציטטו אותו במדויק אלא רשמו בכותרת את מה שהרושם הבין או רצה להבין.

  ארחתו |
  הגב
 2. לא היה שם 20 קיפות שחורות חתיחת בדיחה כל המטה הליכוד למגזר החרדי

  אבי |
  הגב
 3. נא פייגלין פרט מה עשית או נסית לעשות עבור החרדים ועבור הדת בתור חבר כנסת. הפלפול על תמיכתך בחוק הגיוס מגוחך.

  ברוך |
  הגב