הישראלי שהשתלט על פייסבוק והפסיד 3000$ דולר

הישראלי שכמעט הצליח להוציא מפייסבוק נכשל: גל אראל הצליח להתחקות אחר הדומיין של מארק צוקרברג אולם לבסוף הוא יצא בשן ועיין גם אכל את הדגים וגם גורש מהפייסבוק…

גל לא לא יקבל אפילו סנט אחד לרפואה . הבעלים של הדומיין Facebook.co.il, ישיב את הדומיין לחברת פייסבוק העולמית. לאחר עתירה שהגישה נגדו נגדו פייסבוק דרך מנגנון ליישוב המחלוקות שמפעיל איגוד האינטרנט, בישראל הנקרא ILDRP.

האתר Facebook.co.il של גל אראל מספק מידע על ארגוני צדקה בישראל אראל מחזיק בו מאז אוקטובר 2006 השם דומה להפליא לזה של מארק.

בהחלטת השיפוט נכתב כי יש אינדיקציות ברורות ביחס לזכויות העותרת בשם המתחם וכי 'facebook' הוא סימן מסחרי מוכר היטב בישראל ובעולם והוא מזוהה מאוד עם שירותי הרשת החברתית של העותרת. לשירות יותר מ-800 מיליון משתמשים ברחבי העולם ומשותפים בו כ-30 מיליארד תכנים מדי חודש".

הבוררים טענו עוד כי לארגוני הצדקה אין נגיעה או קשר לשם Facebook משום בחינה משפטית ולכך לא יורשה להם להשתמש בשם של פייסבוק.

חברת פייסבוק הציעה בתחילה במסגרת פשרה לשלם לגל אראל סכום של 3,000 דולר, בתמורה לדומיין אולם אראל דחה מכל וכל את הבקשה.
לאחר סירובו של אראל פנתה פייסבוק לאיגוד האינטרנט הישראלי ובתום הדיון של הרכב ה-ILDRP, החליט לפסוק לטובת פייסבוק, מה שאומר עדיף ציפור אחת ביד מאשר שתיים על העץ .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.