פיליבסטר – סיכומו של שבוע פוליטי

הגזענות במוסדות החינוך השרישו עד לבני עדות המזרח – האפליה מהסמינר באשדוד שתזעזע אתכם – המלחמה התקשורתית המשולשלת על ראשות הממשלה – וכמה חכי"ם ממפלגת כולנו בירכו את גבאי לרגל הזכיה

התפוח רקוב – הגזענות מושרשת.

מצוקת בנות הסמינרים ירדה פלאים השנה, כלי התקשורת החרדים לא סקרו (עדיין) את עשרות בנות הסמינר שלא התקבלו, וכמעט שלא שמענו הורים כואבים שמשוחחים עם העיתונאים ושופכים את מר ליבם כמו בשנה שעברה, באמת יתכן כי ישנה ירידה דרסטית במקריי האפליה ופחות נפשות נשחקות מאימת מנהלי או מנהלות המוסדות, אך תכן גם שאותם הורים לא מצאו אוזן קשבת ולא כ"כ יודעים למי לפנות.

עם כל האופטימיות שבדבר גיליתי לפני יומיים עד כמה המאבק הזה הוא ארוך ומייגע, ולא כ"כ בטוח שהגזענות פסחה בשנה אחת על מוסדות החינוך, סיפור שהגיע לידי ושהתרחש בעיר מגוריי, זעזע אותי נוכח האטימות הבלתי נסבלת במוסדות החינוך החרדים, והפעם הגזענות היא דווקא מהצד הספרדי.

תלמידה מבית חרדי לכל דבר ועניין שסיימה את כיתה ח' בבית הספר של החינוך העצמאי הגדול ביותר בעיר אשדוד ביקשה ללכת לאחד מהסינרים הספרדים בעיר, אלא שכל חטאה הוא שהיא בת לעדה האתיופית, מנהלת הסמינר הספרדי (בדגש על המילה ספרדי) הנחשבת לוותיקה ביותר בעיר, סירבה לקבל אותה למבחן ואמרה לה את המשפט הבא שבטח גם לכם יגרום זעזוע "אסדר לך מבחן איפה שתבקשי, בתנאי שלא תבחני כאן" אין לי דרך אחרת מלתאר את המעשה הנפשע הזה אלא כגזענות לשמה שמעוררת בחילה למזלה של המנהלת ההורים של אותה תלמידה סירבו לשתף פעולה עם התקשורת ובחרו לפתור את העניין מול מנהלת הסמינר.

אם כך הגזענות לא חולפת והאפליה לא בדיוק דועכת, בעוד חברי הכנסת מיהדות התורה שלחו מכתב ליו"ר שס השר דרעי ע"כ שהם נגד אפליה, היא ממשיכה לחלחל למעמקי הציבור החרדי, ואם עד היום היא הייתה בין האשכנזים לספרדים, הפילוג והשסע בחברה גורמים לכך שגם בתוך בני עדות המזרח האפליה מתעצמת.

קרב משולש: נתניהו, זה עם הג'ל בשיער וזה שבלי.

לא מעט זמן נותר עד לבחירות הבאות אך התותחים כבר משומנים היטב, מצד ימין נתניהו שמשתדל להשיל מעליו כל בדל של קשר לחקירה אפשרית, או יהיו שיגידו לכתב אישום אפשרי, כאשר כל עוד הוא נקי כפיים החתרנים תחתיו מימין (ויש לפחות ארבעה כאלה) ממתינים למוצא פיו של פרקליט המדינה שי ניצן, ולרגע בו יוכלו להסיר את המסכות המצביעות ע"כ שהם אוהדי ותומכי נתניהו ולהסתער על קולות הימין.

מהצד השמאלי של המפה הפוליטית נוצרה השבוע התרחבות במועמדים האפשריים להנהגת המדינה, מצד אחד יאיר לפיד שכבר הרגיש איך הוא נוגע בקצות אצבעותיו (ע"י הסקרים האחרונים) באופציה שעליו יטיל נשיא המדינה את האחריות להרכבת הממשלה הבאה, אך לצערו הרב הסוס הזקן שהוא כ"כ ציפה שיזכה בראשות מפלגת העבודה וכך יוכל להצביע על כישלונות העבר שלו כשר ביטחון הפסיד את המערכה לאחד חדש צעיר ודינמי ובעד הפרדת דת מהמדינה, ממש כמו יאיר לפיד עצמו רק עם שני הבדלים קטנטנים, את ההבדל הראשון לקחתי מנאומו של אהוד ברק לאומה והוא הג'ל בשיער שיש לזה מיש עתיד בשונה מהחדש של מפלגת העבודה, והשני הוא שם המשפחה של אבי גבאי המצביע על כך שהוא מזרחי. אגב גבאי, שבעה מתוך עשרה מחבריו עד לאחרונה ממפלגת כולנו של השר כחלון התקשרו לאחל לו בהצלחה כיו"ר מפלגת העבודה "מי יודע, אולי נצרך אותו בעתיד" אמרו לנו הכחלונים.

השניים ילחמו בעיקר על קולות השמאל אך אם יצליחו לנגוס בקולות הימין מרכז שעולים מהקואליציה הנוכחית יתכן ויגרמו להפתעה קטנה מבחינת המנדטים, אך לצערם סיפור הרכבת הממשלה נראה מעט רחוק מהשמאל, ונראה שכדאי להם לנצל את השנה וחצי הקרובות לעבודת שטח מעמיקה בכדי להגיע להישג מרשים.

מה שבטוח הוא שהיה ובאמת ירשם הישג מרשים למפלגה מהמרכז שתבחר להקים את הממשלה הבאה, למרות כל הדיבורים והאיומים בנושאי דת ומדינה, המפלגות החרדיות יהיו ככל הנראה המלפפון החם של הממשלה הבאה

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.