פינדרוס: "אשאר באלעד רק אם אוכל לתרום לעיר"

מועמד דגה"ת וש"ס לראשות העיר אלעד יצחק פינדרוס בראיון ראשון ומקיף לגלסנר ב'קול ברמה מאז הגיע לאלעד מפרגן לפרוש ומודה כי לא בטוח שיישאר בעיר אחרי הבחירות

פינדרוס שובר שתיקה: מועמד דגה"ת וש"ס לראשות העיר אלעד יצחק פינדרוס בראיון ראשון ומקיף לגלסנר ב'קול ברמה מאז הגיע לאלעד מפרגן לפרוש ומודה כי לא בטוח שיישאר בעיר אחרי הבחירות.

פינדרוס לא מתחייב להישאר באלעד במידה ופרוש ינצח: "אשאר רק אם אוכל לתרום לעיר" גלסנר: תחזור לעיר העתיקה? "אם אוכל לתרום אשאר"

גלסנר שאל את פינדרוס: "הבטיחו לך מקום בכנסת במידה שתפסיד?", על כך השיב  פינדרוס: "מי בדגל התורה יכול להבטיח?, כן פירגן לפרוש: "הספרדים באלעד מאוד אוהבים את פרוש, וצריך להזכיר להם שמי הביא את פרוש לאלעד זה דגל התורה".

לדברי פינדרוס, "במהלך 27 שנותי במערכת הפוליטית צברתי הרבה נסיון, תושבי אלעד יכולים לסמוך עלי והם יראו את זה בשטח סיפר פינדרוס לפרט על הרקורד המרשים שלו .

הוא הביע בטחון בניצחונו באומרו כי ״רוב המוחלט של תושבי אלעד נשמעים לדעת גדו״י. ההחלטה התקבלה רק אחרי שהרב סילמן ישב עם כל הרבנים. אמרתי לסגן ראש העיר גרוסברד שנדאג לשלב אותו בעשייה.

על יוסי שטרית  אמר כי "הוא ראוי לתפקיד המנכ"ל אבל אין הסכם עם ש"ס על זה״.

פינדרוס הדף את הטענות כי פעל בשירות וועדת האכלוס שהיתה בזמנו בביתר,  " היא הייתה למנוע כניסת חילונים ולא כניסת חרדים. מה גם שזו היתה יוזמה מקומית ולא יוזמה של העירייה", התגונן פינדרוס.

"לפני שהכרזתי על התמודדות בדקתי את כל הבעיות המשפטיות, סיכויי העתירות נגדי שואפות לאפס", טען פינדרוס שזוכה לתמיכה מצד דגל ושס מול פרוש שזוכה לתמיכת החסידים ויחד.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הבעיה המרכזית במחלוקת כזו היא, שכל אחד אסור לו לזוז מדעתו כמלא נימה כי הוא בטוח שהוא בלבד מייצג את הרבונו של עולם ובענייני אידישקייט לא זזים וצריך למסור את הנפש על כך. כאשר כולנו יודעים את דברי שלמה המלך 'והכסף יענה את הכל'

  ידועים דברי הרמב"ם כי האומר מקרה הוא ואינו שם על לב על מה עשה אלוקים ככה הרי זו מידת אכזריות. ברור שאינן אנו מנהלים חשבונות שמים אבל כאשר אותו דבר חוזר ונשנה ודאי שיש לראות בכך סימן ברור משמים.

  טרגדיה זו מובילה אותנו קרוב לשלושים שנה אחורה, כאשר בפעם הראשונה התפלגו החרדים האשכנזים לשני פלגים ואש להבת המחלוקת הרקיעה שחקים, וימים ספורים לפני הבחירות נזרק בקבוק תבערה לתוך אוטובוס שעשה את דרכו ירושלימה, השתתפתי אז בהלוית האשה הצדקנית רחל ווייס ושלושת בניה הקדושים שעלו השמימה כקרבנות טהורים הי"ד, שאמנם נעקדו עקדה"ש ע"י אותו מרצח ימ"ש אבל ברור שעוון המחלוקת גרם כדברי חז"ל שכל מקום שיש מחלוקת אש מכלה הכל.

  הבעיה המרכזית במחלוקת כזו היא, שכל אחד אסור לו לזוז מדעתו כמלא נימה כי הוא בטוח שהוא בלבד מייצג את הרבונו של עולם ובענייני אידישקייט לא זזים וצריך למסור את הנפש על כך. כאשר כולנו יודעים את דברי שלמה המלך 'והכסף יענה את הכל'

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אין ספק כי אסון שכזה שנפטרו אתמול 2 ילדים ר"ל בשרפה... זועק עד לשמים וצריכים כפרה על משהו, אבל האם המחלוקת היא זו שתכפר על הדור? אתמול עמד משה גפני שעות ספורות לאחר האסון הנורא ושקר ברבים כשהכריז "כי מצוה להרבות במחלוקת" ואף ציטט דברי "שקר" בשם הרב שך זצוק"ל כי טוב לעשות מחלוקת, האם הגאון ר' חיים קנייבסקי מסכים עם הדברים? ואם לא מדוע הוא שותק ולא מגיב? גפני פשוט מחלל שם שמים ברבים., ובוגד בגדולי ישראל.

  אין ספק כי אסון שכזה שנפטרו אתמול 2 ילדים ר"ל בשרפה… זועק עד לשמים וצריכים כפרה על משהו, אבל האם המחלוקת היא זו שתכפר על הדור? אתמול עמד משה גפני שעות ספורות לאחר האסון הנורא ושקר ברבים כשהכריז "כי מצוה להרבות במחלוקת" ואף ציטט דברי "שקר" בשם הרב שך זצוק"ל כי טוב לעשות מחלוקת, האם הגאון ר' חיים קנייבסקי מסכים עם הדברים? ואם לא מדוע הוא שותק ולא מגיב? גפני פשוט מחלל שם שמים ברבים., ובוגד בגדולי ישראל.

  משה גפני הוא נציגו של ר' חיים קנייבסקי וכאשר דברים כאלו יוצאים מפיו חובתו של ר' חיים קנייבסקי למחות על הדברים או לפחות להביע דעתו נגד המחלוקת, אך הוא מעדיף לשתוק מפני שגם דעתו נוחה ממחלוקת.

  כן, אני מליץ יושר על ר' חיים שהוא כלל לא יודע מה שהרשע המורד בגדולי ישראל משה גפני אמר מפני שדברים כאלו הנכד דואג שלא יידע, ולכן קשה לבא בטענה ישירה אליו, אבל אל הציבור שלו חייבים לבא בטענה איך זה שהם שותקים על המצב הנורא הזה שמרבים במחלוקת על פי 'השקפה', אדרבה אם זו דרככם ואתם מאמינים בזה אימרו, ונפתח במחלוקת עד הסוף נוציא את כל הכביסה המלוכלכת, ולא חסר ב"ה, ארכיון מלא אצלי שמעולם לא התפרסם עם דברים מחרידים, בואו נפתח במחלוקת אמיתי, ולא רק לשלשה שבועות מפני שאם מחלוקת היא מצוה, אז היא מצוה בכל השנה לא רק בערב בחירות.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. לאיזה עוד טרגדיות וסימנים אנו זקוקים?

  לאיזה עוד טרגדיות וסימנים אנו ר"ל זקוקים מהשמים?

  *היום ר"ל נפטרו שני בחורים צעירים.
  *אתמול ר"ל נפטרו שני ילדים בטרגדיה..
  *שלשום ר"ל נהרגו בפיגוע שני יהודים…

  איזה עוד טרגדיות וסימנים אנו זקוקים.
  למה היהדות החרדית צריכה להתפלג לשנים.
  *מחלוקת ללא סיבה ההורסת כל חלקה טובה*.
  ״כדי לחיות באושר צריך לחיות ביושר, ומי שחי בשקר משלם על כך ביוקר״
  דאע"ש ראשי תיבות = דגל. אגודה. עץ. ש"ס.
  כל אחד שיפעיל את מוחו ויבחר במי שהוא חושב שיעבדו בנאמנות לטובת הכלל.

  הכותב בדמע ובצער

  יהודי עם לב.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. בהסכמת החרדים – יהיה מצעד התועבה בירושלים עיה"ק. בהסכמת החרדים – יש חילול שם שמים ברבים. בהסכמת החרדים – יהיה כדורגל בשבת. בהסכמת החרדים – חברת חשמל עובדת כל יום בשנה. בהסכמת החרדים – רשת 'טיב טעם' מוכרת נבלות וטרפות. חמור מזה, היא מתפרנסת ברווח. ......................................... ......................... ....................

  בהסכמת החרדים – יהיה מצעד התועבה בירושלים עיה"ק.
  בהסכמת החרדים – יש חילול שם שמים ברבים.
  בהסכמת החרדים – יהיה כדורגל בשבת.
  בהסכמת החרדים – חברת חשמל עובדת כל יום בשנה.
  בהסכמת החרדים – רשת 'טיב טעם' מוכרת נבלות וטרפות. חמור מזה, היא מתפרנסת ברווח.
  בהסכמת החרדים – יהיה גיוס בנות – ביהרג ואל יעבור.
  בהסכמת החרדים – יהיה גיוס בני ישיבה.
  בהסכמת החרדים – אנשים הולכים ברחוב בחוסר צניעות מוחלט.
  בהסכמת החרדים – מלמדים כפירה ואפיקורסות בפקולטות מסויימות.
  בהסכמת החרדים – יש כמה מליוני יהודים שאינם שומרי תורה ומצוות, לצערנו, בריש גלי ובפומבי.

  זהירות מוקשים לפניך – בהסכמת החרדים וזו סכנה אמיתית! חכי"ם ועסקנים, אתם צבועים, על מי אתם עובדים? ולמה הם רעים וחטאים? בגלל שאת כל התורה מכרו בשביל נזיד עדשים, ולא זו אף זו שאתם רודפים את היהודים האמיתים.

  אנא: תשמרו את השבת כדי שהיא תגן עלינו כשנצטרך… ושנית הסירו את הפאות הנוכריות, וליבשו כיסוי צנוע, כדי שנעשה נחת רוח לבורא יתברך שמו, כן ירבו מקדשי שם שמים בישראל.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב