פינדרוס בכינוס שס על חשיפת 'אקטאוליק': "אני הסרתי את העתירה"

בכינוס הגדול שנערך אתמול (חמישי) בעיר אלעד, בהשתתפות רבנים ומאות רבות של בני תורה ותושבי אלעד, הביעו מחאה גדולה על פסילתו של יצחק פינדרוס, שבעצמו התייחס לחשיפת אקטואליק. צפו

בכינוס הגדול שנערך אתמול (חמישי) בעיר אלעד, בהשתתפות רבנים ומאות רבות של בני תורה ותושבי אלעד, הביעו מחאה גדולה על פסילתו של יצחק פינדרוס והביעו את ביטחונם בניצחונו. הכינוס נערך במעמד יו"ר תנועת ש"ס השר הרב אריה דרעי שהתקבל בהלהבות רבה, חברי הכנסת של תנועת ש״ס, מועמדם של גדולי ישראל הרב יצחק פינדרוס, סגר"ע הרב צוריאל קריספל, סגר"ע הרב ברק צברי, נציגי התנועה ובכירים נוספים.

במהלך הכינוס נשמעו דברים חוצבי להבות, בגנות המעשה החמור של שימוש בשיטות מבישות ופנייה לערכאות כדי להילחם בדרכים אנטי דמוקרטיות נגד שלוחיהם של גדולי הדור ושלילת הזכות שלנו להישמע לגדולי התורה.

ח"כ ינון אזולאי אמר בדבריו: "יש בעיר שלטון פחד. בשבוע האחרון אני מגיע לבתי רבני הקהילות ורואה כמה הם מפחדים, הם כולם עם מרן, כולם הולכים בדרכו, כולם מצייתים לגדולי הדור אבל יש מי שמטיל עליהם פחד. לא ניתן שיפחידו אותנו".

ח"כ הרב יואב בן צור עמד על החומרה שבהליכה לערכאות. ח"כ מיכאל מלכיאלי הוסיף וציטט מדבריהם של ראשי הצד האחר לאורך השנים נגד מערכת המשפט: "האם הם חלמו שחברים של הנכד שלהם ילכו לבתי משפט כדי להילחם בגדולי הדור?".

יצחק פינדרוס התקבל בשירה וריקודים בכנס ואמר: "מה שמגדיר אותנו כיהודים חרדים זה שכל אחד נשמע לרבותיו, שיש לנו גדולי הדור שהם מורים לנו את הדרך",פינדרוס דחה את הפרסום באקטואליק על כך שאף הוא בעצמו הגיש עתירה בבחירות בביתר עילית לפני 11 שנים: "בניגוד לשקרים שהם מפיצים בשעות האחרונות כאילו אני הגשתי עתירה נגד רשימה חרדית, האמת היא שאני זה שהורתי להסיר את העתירה הזו, ואמרתי אסור לנו ללכת לבית משפט כנגד רשימה חרדית. למרות שיכולתי לנצח – החלטנו לא להגיש עתירה!".

את הנאום המרכזי נשא יו״ר תנועת ש״ס השר דרעי שאמר: "הם רואים אחדות מוחלטת של כל הציבור של עולם התורה, הם רואים שהם הולכים להפסיד, אז הם הולכים בשיטות מבישות, ומונעים מהציבור לשמוע לגדולי תורה ולקיים את זכותו הבסיסית לבחור. ועל מה הם פוסלים אותו? על ויכוח איפה הוא היה בליל הושענא רבה? על זוטות כאלו? אנחנו לא מוכנים בשום אופן להשלים עם זה שאת הזכות שלנו לשמוע לגדולי הדור ייקחו מאיתנו.

״לא יתכן שמישהו מתוך צרות עין ופחד להפסיד בבחירות ילך ויהרוס את כל היסוד שעליו נבנתה היהדות החרדית, שמיעה לגדולי ישראל. מתוך 15 מנדטים שיש באלעד הרב פינדרוס הוא מועמד של 11 מנדטים. הוא מועמד של גדולי התורה שכולם צריכים לשמוע בקולם, מרן ראש הישיבה ומרן שר התורה".

השר דרעי תקף את ההתנהלות בבחירות הקודמות באלעד: "לקחו לנו את הבחירות בדרכים לא דרכים, התוצאות של הבחירות לא אמת. יש לנו הוכחות ברורות לזה". הוא הוסיף ותקף את ההתנהלות בקדנציה וגניבת המנדט מש"ס, על ידי נציג מפלגה שנבחר בקולות תומכי שס ובברכתו של מרן, והלך וערק כדי לחבל בש״ס המקומית. ״זהו מעשה שלא ייעשה!״ קרא.

בסיום דבריו קרא דרעי לכולם לחתום על העצומה הקוראת לבג"ץ שלא לקחת מאלפי תושבי אלעד את הזכות הבסיסית לבחור את ראש העיר ולאפשר את התמודדותו של הרב פינדרוס.

ברגעי סיום הכינוס התקבלה בשאגה אדירה ההודעה כי בג"ץ אישר את הדיון בעתירה, והקהל הגדול פצח בשירה וריקודים סוערים.

תיעוד מהכנס – צילום: יעקב כהן

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני ספרדי גאה

  אבל בוחר פורוש כי נמאס לי מכל הליצנים שהספרדים שולחים כדוגמת קריספל וחבריו

  עקיבא |
  הגב
 2. אני ספרדי גאה

  אבל בוחר פורוש כי נמאס לי מכל הליצנים שהספרדים שולחים כדוגמת קריספל וחבריו

  עקיבא |
  הגב
 3. שס ודגל זו הגסיסה שלכם. מושחתים

  מנחיתים עלינו מישהו, ואז מספריםלנו שגדולי ישראל אמרו. לא עוד. אנחנו נבחר מה שאנחנו רוצים בשם הדמוקרטיה.
  דרעי- נמאסת על העם עם התככים שלך. עוף לנו מהחיים.

  הלוואי ותיפלו בכל הארץ |
  הגב
 4. לא יותר מ-15 איש תושבי אלעד כל השאר כולל פינדרוס מיובאים לתעמולה בלבד

  האלעדים לא מטומטמים הביאו עשרות בחורים מבני ברק וירושלים גם מרכסים דן כהן הביא 4 חברה לאלעד שייראה מלא. שס אומללים
  נקווה שהבגצ לא יפול ברשת שדרעי תומן לו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב