"יש אוירה המתירה פתיחת עסקים בשבת" (וידאו)

חבר מועצת העיר ירושלים מסביר בראיון לקוקר כי העובדה שהעירייה בראשותו של ניר ברקת אינה נלחמת נגד פתיחת עסקים בשבת, גורמת לאוירה הגוררת עוד חילולי שבת. ומה אפשר לעשות כדי למנוע את חילולה של עיר הקודש? {פינדרוס ל'קוקר'}

מלחמות השבת בעיר ירושלים, הביאו אותנו ללשכתו של חבר מועצת העיר מטעם דגל התורה, יצחק פינדרוס אשר מציג נקודת מבט שונה ומעניינת על הדרך כיצד צריכים לנהל את המאבק שתביא לסיומה את התרחבות תופעת חילולי השבת בעיר הקודש והמקדש.

בראיון מאשר פינדרוס כי על פי הנתונים המצטברים אצלו, חלה עליה משמעותית במספר העסקים הפתוחים בשבת, כאשר חלקם אף נפתחים בניגוד לחוק. מדובר במתחם היס פלאנט, התרחבות חילולי השבת במתחם התחנה, פתיחת חנויות במרכז העיר ובשכונות השונות ועוד מספר דוגמאות.

פינדרוס שם האצבע על הנקודה בה לדעתו התרחבה עד למאוד תופעת חילולי השבת בעיר. לדבריו, זה קרה החל מכחצי שנה לפני מערכת הבחירות האחרונה, בה נבחר שוב ראש העיר המכהן ניר ברקת לתפקידו, בתמיכה ישירה או עקיפה של חלק מבני המגזר החרדי.

בראיון מסרב פינדרוס למתוח ביקורת ישירה על ניר ברקת, ולדבריו אי אפשר להגיד כי מדובר בהנחיה הבאה מלמעלה, שכן לא ידוע על הנחיה כזאת. עם זאת, פינדרוס מותח ביקורת מרומזת על ראש העיר ואומר כי בהחלט ישנה אוירה המאפשרת לבעלי החנויות לפתוח בשבת לאור פריצת חומת השבת בצורה רשמית על ידי העירייה, בין היתר בהקרנת סרטים בשבת במינהל הקהילתי יובלים, בשכונת קריית יובל בירושלים.

במענה לשאלתנו האם הוא חושב כי אילו משה ליאון היה נבחר לראשות העיר מצב השבת בה היה נראה טוב יותר, מעדיף פינדרוס לענות בתשובה מתחמקת ואומר כי לדעתו גם אילו יצחק מאיר לוין היה מקים את המדינה, היא הייתה מדינה יותר יהודית.

פינדרוס העדיף להמשיך את משחקי ה'אילו' וציין כי אילו אורי לופוליאנסקי היה נשאר בראשות העיר ירושלים ייתכן כי המצב היה טוב יותר ואילו מאיר פרוש היה נבחר היה טוב יותר. פינדרוס מוסיף בחיוך כי ייתכן אילו רובי ריבלין היה נבחר לראשות העיר במקום אהוד אולמרט, היינו חוסכים את הסערות שהוא מייצר בתפקידו כנשיא המדינה…

הפתרון לדברי פינדרוס, נמצא דווקא בקרב הנציגים החרדים, והנציגים הדתיים אשר מתנגדים אף הם לחילולי השבת בבירה. חשבון פשוט מעלה כי הם מונים רוב של 18 חברי מועצה, מתוך 31 חברים מכהנים ובאפשרותם לאלץ את ניר ברקת להפסיק את זלזולו בשבת בעיר הקודש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.