"אין דיל עם ברקת – הוא לא מקבל שום דבר בתמורה"

סגן ראש העיר יצחק פינדרוס מגיב ל'אקטואליק' על הדיל עם ברקת: "אין דיל, נציגי דגל בעירייה יחד עם ח"כ אשר ופרוש נפגשנו איתו ואמרנו לו תתן לנו מה שאתה מוכן, לא התחייבנו לכלום"

הבוקר פרסם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת בדף הפייסבוק שלו את עיקרי הדיל עם החרדים בו הוא פרס את משנתו על המתווה בו יבנו כיתות לטובת המגזר החרדי, במקביל יקבעו אזורים בהם יגורו חילונים ואזורים בהם יגורו חרדים, זאת על מנת למנוע מקרים כמו בקריית יובל, שם נוצרים חילוקי דעות כאשר מדובר בשכונה מעורבת.

התנועה לאיכות השלטון הגישה בקשה לתגובה לחשוף את ההסכם בין דגל לברקת, אך עיריית ירושלים הודיעה כי אין כל הסכם פוליטי ומדובר בהסדרת השכונות בין המגזרים.

אך מצידה של דגל התורה הדברים בוצעו לא בתור הסכם, סגן ראש העיר מסיעת 'דגל התורה' יצחק פינדרוס שוחח הערב עם אתר 'אקטואליק' והכחיש כל קשר לדיל. "ישבנו עם ראש העיר, נציגי דגל התורה בעירייה יחד עם יעקב אשר ופרוש ואמרנו לו תיתן לנו מה שאתה מוכן לתת, לא התחייבנו לכלום, אין דיל פוליטי לא הסכמנו לתת משהו בתמורה, וכן אנחנו גם לא הכי מרוצים ממנו אבל זה מה שיש לנו כרגע, אין לנו ברירות אחרות".

"הודענו לראש העיר שכשנצטרך כיתות באזורים אחרים אנחנו נבא לבקש, אין לנו ברירה אחרת, יש לנו ציהור שיושב בשכונות האלה ומצפה שנעזור לו, אנחנו עושים מה שאפשר, למרות שמקדים עלינו" סיים פינדרוס וסיכם את נושא הכיתות ובתי הספר הכתובים בהסכם.

לגבי הפרסום ע"כ שהשכונות יחולקו לפי אזורים המותאמים עבור חרדים וחילונים אמר סגן ראש העיר מדגל התורה כי "זה החלום של ראש העיר שזה יקרה, אך בפועל לצערו זה לא קורה ולא יקרה, באים אברכים לגור בפסגת זאב, בגילה, בקריית יובל, בנווה יעקב ובכל השכונות, אי"א לעצור אותם".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.