השופט על פינדרוס: "אם העביר כתובת – כל השאר קשקוש" • חי מבית המשפט

בשעה זו מתקיים בביהמ"ש בלוד הדיון על העתירה לפסילת מועמדותו של יצחק פינדרוס באלעד. פינדרוס נראה מחוייך ובטוח בעצמו. כנסו לדיווח החי מהמקום

המועמד לראשות העיר אלעד, יצחק פינדרוס, הגיע ברגעים אלה לבית המשפט המחוזי בלוד, ע"מ להעיד בדיון בעניינו, זאת לאחר העתירה שהוגשה בכדי לפסול אותו, זאת בטענה שהוא ניהל את חייו בעיר ירושלים, גם לאחר שהגיש מועמדות לראשות עיריית אלעד.

יצחק פינדרוס אמר במקום ל'אקטואליק' כי הוא בא לומר את האמת על כך שחתם על התצהירים בזמן הנכון. "באתי לכאן יחד עם אשתי, בכדי שכולם יבינו שהתנהלתי נכון ולא הסתרתי כלום מהציבור".

טרם הכניסה לאולם הדיונים, התייעץ פינדרוס עם עורכי דינו כשהוא מחוייך ובטוח בעצמו. פינדרוס הגיע מלווה ברעייתו שעתידה גם היא להישאל מספר שאלות.

כתבנו ישראל אוחיון מגיש: דיווח חי ומתעדכן מבית המשפט:

כזכור, מרגע שהצהיר על כך שהעתיק את מגוריו לאלעד, יריביו של פינדרוס החליטו להפעיל נגדו חוקרים פרטיים. אלה עקבו אחריו במשך ארבעה ימים – מהרגע שהוא מתעורר בבוקר ועד לכתו לישון בלילה, ואפילו כשהוא יוצא לקניות בשוק.

בדיקתם העלתה שמתוך ארבעה ימים, בשלושה מהם שהה בעיקר בירושלים ולכן לטענתם הוא לא העתיק את מרכז חייו לאלעד.

אבל פינדרוס כאמור חולק עליהם. "אני כבר 19 יום באלעד, מתוכם כולל שני החגים שמוזכרים בטיעון, לא היו יותר מארבעה לילות שלא הייתי באלעד", אמר פינדרוס בשיחה עם 'חדשות 2. "אני חושב שהניסיון המוניציפלי של 25 שנה יכול לגשר על הפער".

יריביו של פינדרוס גם עתרו לבית המשפט בדרישה לפסול את מועמדותו. בנוסף הם נתלים בתצהיר שהוא עצמו הגיש ולפיו בנו ימשיך ללמוד בירושלים ואשתו תחלק את זמנה בין אלעד לירושלים. "זאת שיטת לימוד מיוחדת, ייחודית, בעיר העתיקה של הרב זילברמן", הסביר פינדרוס. "זו הסיבה שהבן שלי ימשיך ללמוד שם".

עו"ד יורם אברהמי, שמייצג את העותרים נגד מועמדותו של פינדרוס, אמר: "אדם שהוא נבחר ציבור חייב שיהיה נטוע בתוך הקהילה שממנה הוא מגיע ושאותה הוא מבקש לייצג. וכאן אין ספק, גם על-פי גרסתו של פינדרוס, שהוא לא נטוע בקהילה, הוא לא חלק מהקהילה והוא לא מייצג אותה".

בית המשפט המחוזי בלוד ידון בעתירה בשעה הקרובה. מדובר בשאלה ציבורית שרלוונטית גם לערים נוספות – האם כל אחד יכול לנהל עיר גם אם לא גר בה יום אחד לפני הקמפיין.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. פרוש עצמו יובא מירושלים רק לבחירות הקודמות, וכך זה בכל הארץ

  פרוש עצמו יובא מירושלים רק לבחירות הקודמות, וכך זה בכל הארץ

  יוחנן |
  הגב
 2. שקרן

  מי צריך אותו באלעד הגיע לעשות מחלוקת רק פורוש עשה טוב לעיר פינדרוס לא יגיע לנעליים שלו ומה הספרדים עושים צחוק מעצמם והולכים עם הגזים הזה שהוא נגד ספרדים ועשה בעיות הרבה לספרדים הלוואי שפירוש יקח ופינדרוס ידפק אמןן בהצלחה לפורש

  אבי |
  הגב
 3. פינדרוס עושה צחוק מהחוק בראש מורם

  זה מוכיח שאנו במדינת קומבינה וחבל לנו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב