פינדרוס ל'קוקר': "אין צורך להסתגר בבתים" (וידאו)

חבר מועצת העיר ירושלים יצחק פינדרוס מעניק ראיון ל'קוקר' בו הוא מדבר על המצב הביטחוני, על הפעולות הנדרשות לעשות ועל המלצותיו לראש העיר.{ראיון מיווחד}

בעקבות שרשרת האירועים הקשים שאירעו בימים האחרונים העניק חבר מועצת העיר ירושלים הרב יצחק פינדרוס ראיון בלעדי ל'קוקר' בו הוא מדבר על המצב הביטחוני, על הפעולות הנדרשות לעשות ועל המלצותיו לראש העיר.

את דבריו פותח פינדרוס בקריאה לתושבים לשמור על זהירות ועל 'עיניים פקוחות', כמו כן הוא פנה לתושבים בתור יהודים מאמינים להתחזק בתפילה וכמו שגדולי ישראל אמרו. בנוסף הודה פינדרוס כי אכן המצב לא פשוט אך שבעיריה עושים את כל בהשתדלות בשמירה על התושבים ומגבירים אבטחה על מוסדות חינוך וכן את כמות הנשקים.

לאחר מכן, נשאל פינדרוס האם לדעתו צריך להטיל סגר על שכונות מזרח העיר ירושלים, פינדרוס אמר כי אין פיתרון מכריע ומיידי למצב הקשה וכי צריך לעשות הרבה צעדים, שלא בטוח אם ועד כמה יועילו, אך כל דבר שמגביר את הביטחון צריך להיעשות ולכן במקרה של מקום שיוצאים ממנו מחבלים רבים צריך להטיל עליו סגר.

לאחר מכן עבר פינדרוס לדבר על אותם אנשים שעולים להר הבית, הוא אמר כי: "יש איסור ברור שנאסר על ידי כל גדולי ישראל מכל החוגים, הן על ידי מועצת הרבנות הראשית והן על ידי מועצות גדולי התורה של הציבור החרדי, זה גורם לעבור על איסורי כריתות, הם פורצים גדר וזה דבר מסוכן ללא כל קשר מה הערבים חושבים על זה, צריך לבדוק מה ההלכה אומרת על זה, לא מה הערבים אומרים על זה".

פינדרוס הוסיף ואמר כי משטרת ישראל עושה מאמצים גדולים כדי להשיב את הביטחון לרחובות, אכן צריך רחמי שמים אך אין צורך להסתגר בבתים וברחובות, צריך ללמוד, להתפלל ולעבוד ולהמשיך בשגרה.

בסוף הראיון דיבר פינדרוס אל בני הישיבות ואברכי הכוללים שמתחילים בימים אלו את 'זמן חורף', פינדרוס אמר כי בסופו של דבר אין מקום מסויים שהוא מסוכן במיוחד אלא המצב באופן כללי אינו טוב, וצריך לשמור על עירנות ולהמשיך בשגרת החיים, "אין לנו שיור רק התורה הזו, אנו יהודים מאמינים שעושים השתדלות ומקווים שהיא תצליח והגל הזה יעבור".

פינדרוס from Kooker on Vimeo.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הרב פינדרוס! כמחזיק תיק התברואה בעירייה אני מבין למה אתם מקפידים להשאיר הררי אשפה בשכונות החרדיות בירושלים. חשוב שיהיה איפה להתחבא.

    חיים |
    הגב