פינדרוס על בצלאל כהן: "דין של מין"(הקלטה)

בעקבות אישור ביטול חוק הליבה, תקף סגן ר"ע ירושלים יצחק פינדרוס את מנהל הישיבה התיכונית בצלאל כהן: "יש לו דין של מין, אין הבדל בין הטיעונים של המשכילים לטיעוניו". {"צריך להיזהר ממנו"}

בעקבות אישור ביטול חוק הליבה, תקף סגן ר"ע ירושלים יצחק פינדרוס את מנהל הישיבה התיכונית בצלאל כהן: "יש לו דין של מין, אין הבדל בין הטיעונים של המשכילים לטיעוניו".

בראיון שהעניק למהדורה המרכזית ברדיו 'קול חי' לאחר שסיים בצלאל כהן את דבריו, אמר פינדרוס: "אסור לשמוע מין יש לו דין של מין ברור לי, תראה את הכתבים של הרפורמים הראשונים, אין הבדל – אותם טיעונים ואותה קרירות נשמעת מפיו".

פינדרוס הוסיף: "האיש הבין שעבר את כל הגבולות הוא הלוחם מספר אחת בציבור החרדי וצריך להיזהר ממנו". על ביטול חוק הליבה: "זה חזרה לטרום תקופת פירון, קבע שבחינוך העצמאי משרד החינוך יוכל לעבור על תכני הלימוד, ובמוסדות הפטור לא יוכל לעבור על תכני הלימוד. ע"פ החלטת גדולי ישראל".

בראיון ל'ישראל היום' אמר בצלאל כהן: "אסון. אם צעירי הקהילה החרדית לא ייצאו לעבודה, לא ישרתו בצבא ולא ישתלבו באקדמיה, יקרה אסון. אם לא יהיו מסגרות חינוך רבות כמו זאת שהקמתי, החברה החרדית מועדת לאבדון. כבר עכשיו ההווה שלנו רע מאוד. והעתיד יהיה עוד יותר רע אם לא יחול שינוי משמעותי".

כהן הוסיף "המלך הוא עירום. החברה החרדית מוכרחה להתעורר ולקלוט שהיא בבעיה קשה: אין עליה ביקורת, חיצונית ופנימית, שתחשוף את כמות הכשלים שקיימים בה. הם יביאו בשלב מסוים לקריסתה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.