פינוי 'עלה' בבני ברק לאחר נפילת טיל

פיקוד העורך ערך בשיתוף כל גורמי החירום וההצלה: תרגיל פינוי מעון 'עלה' בבני ברק לאחר נפילת טיל

 

במסגרת תרגיל העורף הלאומי הנושא את שם הקוד 'נקודת מפנה', שהתרחש על פני שבוע שלם, נערך גם תרגיל פינוי מעון 'עלה' בבני ברק, כדגם לתרגול פינוי מוסד לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים במצב של נפילת טיל- מתווה התרגיל היה פינוי בניין המעון עקב חשש ליציבות המבנה. בתרגיל השתתפו פיקוד העורף, משטרת ישראל, מגן דוד אדום, גורמי הכיבוי וההצלה, משרדי הממשלה ועריית בני ברק.

במהלך התרגיל הוזרמו לאזור המעון כוחות צבא רבים אשר נרתמו בשילוב צוות המעון להוצאת הדיירים מהבניין ופינויים למקום חלופי ייעודי. כלל הצוותות תפקדו בצורה יוצאת מן הכלל, תוך שתוף פעולה מרשים והתנהלות זורמת ומקצועית. בסיום התרגיל התכנסו כל הגורמים לישיבת סיכום וציינו בסיפוק רב את הצלחת התרגיל וכי כולנו תקווה כי אכן הדברים יישארו בגדר תרגול בלבד.

במהלך היום התקבצו בכירים רבים, ביניהם המנהל הכללי הרב יהודה מרמורשטיין, ראש העיר הרב חנוך זייברט, מנכ"ל משרד הרווחה מר יוסי סילמן, מנהל אגף מש"ה מר גדעון שלום וסגנו מר אבנר זקן, מפקד המחוז אל"ם אמיר אולו ועוד. חוט השני שעבר בין דברי הפתיחה של כל גורמים אלו העלה על נס את המסירות והמקצועיות של צוותי עלה בטיפול בילדים היקרים מתוך אהבה אמיתית וראייתם בדיוק כפי שהבורא יצר אותם, ואת חשיבות התרגול והמוכנות לשעת חירום כהשתדלות המינימלית המוטלת על כל אחד ואחד מאיתנו. בהמשך התקיים ברחבי הבניין סיור מקיף שחשף בפני המשתתפים את העשייה המתמשכת עם ילדי עלה בכל תחומי הרפואה, סיעוד ומקצועות הבריאות.

עלה על 2

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.