פיצוי על צניעות: השופטת זיכתה חרדית על חצאית

אישה חרדית מרחובות תקבל פיצוי מחנות לניקוי יבש בעיר, לאחר שחצאיות שמסרה לניקוי חזרו קצרות וכעת אי אפשר להשתמש איתן שכן הן לא על פי גדרי הצניעות.

פיצוי על צניעות: אישה חרדית מרחובות תקבל פיצוי מחנות לניקוי יבש בעיר, לאחר שחצאיות שמסרה לניקוי חזרו קצרות וכעת אי אפשר להשתמש איתן שכן הן לא על פי גדרי הצניעות.

השופטת יעל טוויסטר־ישראלי, מבית משפט השלום ברחובות, שמעה את טענתה של התובעת שמתוקף היותה שומרת מצוות אין היא יכולה ללבוש אותן. "מסרתי חצאיות שנשים דתיות לובשות וקיבלתי חצאית קצרה", אמרה לשופטת שקיבלה את טענותיה בסופו של דבר והורתה לפצותה ב־1,400 שקלים.

הקליינטיית מסרה לחנות עוד ארבע חצאיות שהיו מיועדות לניקוי יבש. לאחר מכן, כשהגיעה האישה לחנות  גילתה כי הן התכווצו והתקצרו במידה ניכרת.

בעל החנות ניסה לטעון כי החצאיות לא התכווצו, משום שהבטנה שלהן עשויה מחומר סינטטי שאינו מתכווץ בכביסה.אלא שהשופטת לא השתכנעה, שהתפלאה וביקשה לראות את החצאית,."החצאיות נמצאות ברכב, אני יכול להביא אותן", אמר לשופטת, והיא הורתה לו להביאן.

"גרסתו של הנתבע פתלתלה ובלתי מהימנה", קבעה השופטת. "לאחר שראיתי את החצאיות ולאחר שהתובעת הניחה אותן על מותניה, ניכר כי אלו התקצרו, שכן אורכן היום אינו מאפשר לאישה דתייה ללובשן".

תביעתה של האישה התקבלה, וסכום הפיצוי שתקבל עומד על 1,400 שקלים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הזיכוי לא ניתן בגלל פגיעה בצניעות! הזיכוי ניתן בגלל שהחצאיות התכווצו. זיכוי זה היה ניתן בגין כל חצאית בכל אורך שהתכווצה בשיעור ניכר ע"י בעל מקצוע בלתי מיומן שפוגע במוצר שניתן לו למתן שירות.
  מדידת החצאית הייתה רק "ראיה" הנגזרת מהיות האישה דתייה המתלבשת בצניעות- וכשכזאת טענתה הוכחה לבית המשפט כאמתית. לשון השופטת בפסק הדין "לאחר שראיתי את החצאיות ולאחר שהתובעת הניחה אותן על מותניה, 'ניכר כי אלו התקצרו', שכן אורכן היום אינו מאפשר לאישה דתייה ללובשן".
  הכותרת של הכתבה כאילו הפיצוי ניתן על צניעות מטעה- ושאינה במקומה.
  ועל כגון זה אמרו חז"ל:" חכמים- היזהרו בדבריכם"

  משפטנית |
  הגב