פיצוץ באלעד – בשלומי אמונים מאשימים את דרעי: "במהלך המו"מ הוא דרש להדיח נבחרי ציבור"

בשעה האחרונה מדגישים בשלומי אמונים על סיבת הפיצוץ בין דרעי לפרוש -" על אף שאיפתו לשלום ולאחדות, מבחינת ישראל פרוש הדרישה שהועלתה היא לא צודקת ולא לגיטימית ולא יהיה הסכם שכולל החרמה של אישי ציבור"

לאחר פגישה לילית בין ישראל פרוש לאריה דרעי נדמה כי המגעים הגיעו למבוי סתום. בשעה האחרונה מבהירים בשלומי אמונים את גודל הפערים שהביאו לפיצוץ שיביא את פרוש לרוץ מול פינדרוס. עיקר המחלוקת נסובה על דרישתו של דרעי להדיח את אבי דיין איש יחד שערק משס והקים לפרוש את הקואליציה באלעד. פרוש, כך מבהירים בשלומי אמונים "לא מפקיר חברים בשטח". לדבריהם "בשביל אבי דיין הוא מוכן לקחת את הימור חייו ולשכב למענו על הגדר".

בהודעת שלומי אמונים נאמר כי ראש עיריית אלעד ישראל פרוש פעל בימים האחרונים בכל דרך להגיע להבנות ולהסכם אחדות ושלום, על מנת למנוע קרע ומחלוקת בעיר. זאת למרות כל הישיגיו והתמיכה הציבורית הרחבה שהוא מקבל מתושבי ורבני העיר.

על פי ההודעה, בשלושה הימים האחרונים נכנס לתמונה הגרמ"ה הירש, ר"י סלבודקא והנחה את ראשי דגל התורה להגיע להסכם עם ישראל פרוש. במסגרת מאמציו של ראש העיר למען השלום, הוא הסכים לוויתורים מפליגים למרות חוו"ד הלכתית מדיין ת"ח מובהק, עד כדי וויתור על מחצית הקדנציה לצד השני.

בהודעה מגלה פרוש כי דרעי ניסה לדרוש את הדחתו של אבי דיין מהרשימה, "במהלך המו"מ הועלתה דרישה  – להכניס סעיפים להסכם שמשמעותם הדרת נבחרי ציבור שהלכו איתו לאורך כל הדרך וניסיון לחדש מלחמות והחרמות בעיר.

בהודעה מבהירים בשלומי אמונים כי "על אף שאיפתו לשלום ולאחדות, מבחינת ישראל פרוש הדרישה שהועלתה היא לא צודקת ולא לגיטימית ולא יהיה הסכם שכולל החרמה של אישי ציבור".

"הכרת הטוב ושמירה על שלום ואחדות בכל המגזרים הוא כלל ברזל . הצלחתו הגדולה של ישראל פרוש באלעד הייתה מבוססת על כך – וכך תישאר" מדגישים בשלומי אמונים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.