ניצחון לחרדים: מע"מ 0% נדחה שוב (וידאו)

פיצוץ בוועדת הכספים בדיון על חוק מע"מ אפס של יו"ר יש עתיד השר יאיר לפיד.

ועדת הכספים של הכנסת נעלה את הדיון הסוער בחוק מע"מ אפס לאחר שיו"ר הועדה ח"כ ניסן סלומינסקי הגיע לסיכום עם חברי האופוזיציה על הורדת מספר קטן של הסתייגויות ובתמורה לדחיית הדיון לעוד כשבועיים.

האופוזיציה הצליחו למנוע היום שאפילו הסתייגות אחת לא עברה למרות התגייסות חברי הכנסת של יש עתיד.

שעה וחצי לאחר פתיחת הדיון הבוקר (רביעי) הודיע יו"ר הועדה ח"כ ניסן סלומינסקי מהבית היהודי על הפסקת הישיבה לשעה לצורך התייעצויות בין המפלגות.

לקוקר נודע שחברי הכנסת מישראל בתינו שמעון אוחיון וחמד עמר הודיעו שלא יצביעו עם הקואליציה זאת לאחר שהתברר שהחוק מפלה את המגזר העולים.

יצויין שמהבוקר עלו הצבעות על רביזיות על חוק המע"מ אפס ועוררו סערה ואיומים על הוצאת החכים מהועדה.

[alooma ref="88f99a1b7a1d1014250ca97c97ef9cf4.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

חילופי הדברים הקשים בין יו"ר הוועדה ח"כ ניסן סלומינסקי לבין ח"כ סתיו שפיר המשיכו גם הבוקר בזמן דיוני ועדת הכספים בהצעת החוק הידועה בכינויה מע"מ 0%. ח"כ שפיר האשימה את סלומינסקי שאינו חושף בפני חברי הכנסת והציבור את ההסכמים שבין יש עתיד לבית היהודי. "יש גבול לחוצפה ולעזות המצח נגד הציבור הישראלי. הייתי מצפה שתתנצל על שסילקת אותי אתמול מהוועדה. הציבור מצפה מוועדת הכספים לנהל דיון אמיתי ולא 'מסחרה. העורף הישראלי וישובי הדרום גם זקוקים לתוספת תקציבית'".

ח"כ אראל מרגלית מסיעתה הצטרף למחאה: "הייתי מצפה מוועדת הכספים שניתן שיקול דעת רציני. אנחנו מבקשים שיהיה עוד סכום מרכזי שהוועדה תקבע בסביבות המיליארד – מיליארד וחצי ש"ח לפי ראות העין של הוועדה הזאת, כדי לתת תמיכה נוספת לעורף העסקי והאזרחי ולא רק לביטחוני".

ח"כ יעקב ליצמן תקף את סלומינסקי: "אתה הבעיה כאן. אתה לא מכבד בני אדם. הבטיחו לי תשובות אתמול ועדיין לא קיבלתי אותן".

ח"כ משה גפני (יהדות התורה) "חוק מע"מ %0 לפי חברת s&p המפרסמת ניתוחים ומחקרים כלכליים, לא יוזיל את מחירי הדירות והכסף יעבור לקבלנים. אני מבקש ממך לעצור את הדיון וללכת לשר האוצר שידחה בכמה חודשים. יש כסף שצריך אותו לדברים אחרים כמו ישובי הדרום והמאבק במנהרות. כולם נגד החוק הזה".

ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) הציג את ההסתייגות של סיעתו מהחוק: " יש אפליה בוטה נגד הציבור הערבי. נפגשנו, ח"כ משה גפני ואנוכי, עם היועמ"ש שגילה הבנה לתחושות שלנו. אנחנו מתקוממים נגד העיקרון הזה שהוא עיקרון מפלה ערבים וחרדים ולכן אני מבקש לקבל את ההסתייגות הזאת שהיא מהותית". – ההסתייגות לא התקבלה.

עידכון:

הדיון הסוער ממשיך בוועדה

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.