דרמה נוספת: פיצוץ בין האוצר לליברמן- בנט מציב אולטימטום

הדיונים בין צוותי המשא ומתן של ישראל ביתנו לליכוד הגיעו למבוי סתום בשל סירוב האוצר לאשר העברת 2 מליארד שקלים עבור הגדלת הפנסיה של עולי ברית המועצות. במקביל, בנט מציב אולטימטום ודורש שינויים בקבינט בשל מחדל המנהרות.

דרמה פוליטית: .הדיונים בין צוותי המשא ומתן של ישראל ביתנו לליכוד הגיעו למבוי סתום בשל סירוב האוצר לאשר העברת 2 מליארד שקלים עבור הגדלת הפנסיה של עולי ברית המועצות.

בשעה זו משהים  בליכוד את ההכנות להשבעתו של  ליברמן אלא א"כ יושגו הבנות.

במקביל, השר נפתלי בנט מערים קשיים על כניסת ישראל ביתנו, בנט דרש היום (שני) מראש הממשלה בנימין לתקן את ליקויי הקבינט כתנאי להסכמת הבית היהודי לאישור השינויים האחרונים בהרכב הממשלה וכניסתו של אביגדור ליברמן לתפקיד שר הביטחון.

בקשתו של בנט מגיעה לאחר שאודי סגל חשף באולפן שישי את תמלילי הדיונים בקבינט בנוגע לטיפול במנהרות, מהתמלילים עלה כי בנט דחף לפעולה בשעה שיעלון וגנץ היססו ואמרו כי פעולה נרחבת נגד המנהרות תחייב מהלכים כמו כיבוש הרצועה.

 

"לאור לקחי מבצע 'צוק איתן' ומלחמת לבנון השנייה, בהם חברי הקבינט לא שותפו במודיעין איכותי, לא הוכשרו כראוי לתפקידם ולכן לא תיפקדו כראוי בשעת מבחן כאחראים על צה״ל, דרש אתמול השר בנט מראש הממשלה: בצע את התוכנית לתיקון הליקויים", נמסר בהודעת הבית היהודי.

בנט דורש עוד  מינוי מזכיר צבאי ייעודי לחברי הקבינט שידאג לעדכונים בטחוניים שוטפים ולהכנתם לביצוע תפקידם, הגברת סיורי שטח והקלה על גישת השרים למידע.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.