מלחמת עולם בין דגל לאגודה: "דגל התורה" החרימו את ישיבת הסיעה

משבר בין דגל לאגודה: בדגל התורה ללמד לקח את ברוני אגודת ישראל והחרימו את הישיבה.

פיצוץ בין דגל לאגודת ישראל: לאחר שאגודת ישראל מחצה את 'דגל התורה' בקרב על חלוקת הג'ובים בכנסת, האחות הקטנה הותירה את חברי הכנסת של אגודת ישראל להתכנס ללא חברי הכנסת של דגל התורה כמחאה על השליטה האבסולוטית ברוב המינויים הקואליציונים.

בישיבה תיכננו באגודת ישראל להגיע להסכמות, אך משלא הושגו הבנות במגעים בין הצדדים, החליטו בדגל התורה ללמד לקח את ברוני אגודת ישראל ולהחרים את הישיבה.

המחזה עצמו היה מביש: חברי הכנסת של אגודת ישראל, נותרו ספונים לבדם בחדר הסיעה של יהדות התורה המאוחדת.

בדגל התורה דורשים כפיצוי את הועדה למינוי דיינים כפיצוי עבור הסיעה שנגרעה בחלוקת התפקידים.

כשבאו לחלוק את השלל הקואליציוני אגודת ישראל דרשה וקיבלה שלושה תפקידים, סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, סגן שר החינוך מאיר פורוש, וישראל אייכלר, יו"ר הועדה לפניות הציבור,  ואילו דגל התורה הסתפקה בראשות ועדת הכספים.

כעת בדגל זועמים ולא מוכנים לנוח על זרי הדפנה, "אגודת ישראל טרפה את השלל הרב ולא הותירה לדגל חלק בחלוקה", אומר לנו גורם בדגל התורה שמוסיף: "אנחנו מנסים להגיע להבנות עם אגודת ישראל, אם לא נמשיך במחאה".

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל זמן שלא תבקשו סליחה מאלי ישי אתם תלכו מטה ומטה עד שתימחקו מהמפה הפוליטית.

  יואלי |
  הגב
 2. הם בסך הכל -2 ..וגם למקלב יש מנוי ליו״ר ועדת המדע….מה התיאבון המוגבר שלהם….חוץ ממה שהבריחו את הפלג הירושלמי החוצה נראה שהם מעוניינים גם להיפרד מכל הציבור החרדי .החסידי והספרדי……..כנראה מדובר בקומץ עסקנים שאין להם הנהגה רוחנית מתפקדת כהיום ….התבוננו בזה…

  חרדי כאוב |
  הגב
 3. אגודה לא אשמה במריבות הפנימיות שלכם. בחרתם לאבד מנדט בגלל המריבות המטופשות שלכם ועכשיו אתם רוצים שאגודה ישלמו את המחיר.

  אם קודם הייתם ארבעים אחוז כמה אתם עכשיו אחרי המריבות הפנימיות שלכם?

  אתם חושבים שגם תריבו אם כל העולם תציקו ותלחמו בכל העולם, תבעטו החוצה קולות פוטנציאלים וגם תקבלו תפקידים כאילו לא קרה כלום???

  אז זהו שלא כל יום פורים!!!

  צביקה |
  הגב