פיצלתם דירה: תתכוננו לשלם מס דירה שלישית

חה"כ משה גפני התגאה בהישגו שהחריג את הדירות המפוצלות מתשלום מס דירה שלישית, אולם עיון מדוקדק בחוק מעלה כי הפקידים באוצר השחילו לגפני סעיף מבלי שיבחין בנזק שהחוק החדש מחולל לאלפי משפחות חרדיות {הגזירה שתפגע בעיקר בחרדים}

האם יו"ר ועדת הכספים העביר מבלי משים לב החלטה שעשויה לפגוע באלפי משפחות חרדיות, למרבה הצער, לפי פרשנות משפטית של עו"ד מאיר מזרחי לחוק מיסוי דירה שלישית, התשובה היא חיובית.

לדברי מזרחי נוסח החוק בנוגע לדירות מפוצלות קובע: "דירת מגורים שפוצלה בהתאם לכל דין, תיחשב כדירת מגורים אחת". זאת אומרת כי דירה שפוצלה לכמה דירות תיחשב כדירת מגורים אחת לעניין מס דירה שלישית, אך ורק אם הפיצול הוא לפי חוק!

אולם דירה אשר פוצלה שלא לפי החוק ומשמשת בפועל כיותר מדירת מגורים אחת, תביא למניין גבוה יותר של מספר הדירות בפועל ובעליה אמור לשאת בתשלום מס ריבוי נכסים גבוה יותר – מה שגם אמור לתמרץ את הרשויות לאתר את אותם עבריינים המפצלים דירות.

המשמעות: אלפי משפחות חרדיות שפיצלו את דירותיהם והוסיפו יח"ד שלא לפי החוק, צפויים להתחיל לשלם השנה מס על דירה שלישית. האם לזה לנוסח הזה התכוון גפני כשהעביר את החוק? לא בטוח. אבל התוצאה עגומה למדי.

ביזנעס

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.