פיקוד העורף ועיריית שדרות קיימו לפני ימים אחדים תרגיל המדמה מצב מלחמה

אנשי פיקוד העורף נערכו מבעוד מועד עם תרחישים מוכנים, כולל תמונות של הרס, אזעקות "צבע אדום" והקלטות של טילים המתפוצצים בעיר

האימון התקיים באמצעות סימולטור מיוחד, במתקן האימונים של הפיקוד סמוך לרמלה. כלל ראשי האגפים של עיריית שדרות, וביניהם האחראים על הביטחון, החינוך, אוכלוסייה, מידע לציבור, לוגיסטיקה, תשתיות ומנהלות – כולל סגניהם בשעת חירום – התייצבו בתרגיל.

ראש העיר, אלון דוידי, התייצב בראשם יחד עם ראש המטה בעת חירום, מנכ"ל העירייה טל טורן.

אנשי פיקוד העורף נערכו מבעוד מועד עם תרחישים מוכנים, כולל תמונות של הרס, אזעקות "צבע אדום" והקלטות של טילים המתפוצצים בעיר.

בין התרחישים שתורגלו: חדירת מחבלים לבית-ספר בעיר, הרג של תושבים רבים, פציעתם של עשרות ועוד עשרות תושבים שלוקים בחרדה. בנוסף, תורגל הרס רב של מספר בניינים במרכז העיר ולכידתם במקום של הדיירים. בנוסף, תורגלה האפשרות של פינוי אוכלוסיות מסוימות מהעיר שאינן חיוניות להישאר בעיר בזמן מלחמה.

כלל המכלולים פעלו כפי שיידרשו לפעול בזמן אמת, כשאליהם מלווים חונכים מצד פיקוד העורף, שסייעו בחלק מהמצבים ורשמו הערות במהלך התרגיל.

דוידי נדרש להתמודד במהלך התרגיל עם קבלת החלטות בשעת לחץ וגם עם כלי תקשורת רבים הצובאים על העיר ודורשים תשובות.

מהעירייה נמסר: "חשוב לציין, שהתרגיל נערך במסגרת גרף האימונים השנתי של פיקוד העורף, המתרגל במהלך השנה רשויות מקומיות רבות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.