פירון ביטל את מבחני המיצ"ב: "הפכו לשוט"

 משרד החינוך הודיע היום כי בשנה הקרובה לא ייבחנו תלמידי בתי הספר היסודיים במבחני המיצ"ב החיצוניים – אלא במיצ"ב פנימי בלבד.

מדובר בשיטת לימוד להם התנגדו גדולי ישראל בשל התכנים המשולבים בה.  עוד הוחלט כי תוקם ועדה מקצועית אשר תמליץ על מתווה מעודכן למבחני המיצ"ב

"שנת הלימודים הקרובה תהווה פרק זמן מוגדר להתארגנות מחודשת. בהתאם לזאת, תוקם ועדה מקצועית בראשות הראמ"ה, אשר תמליץ על מתווה מעודכן למבחני המיצ"ב", נמסר ממשרד החינוך.

הוועדה תכלול נציגי משרד החינוך מנהלים, מורים, מומחים מהאקדמיה, מומחים בתחומי החינוך, מדידה והערכה ונציגי ציבור. במהלך שנת הלימודים הקרובה תציג הוועדה את המלצותיה במהלך והמתווה יישום באופן הדרגתי בבתי הספר, החל משנת הלימודים הבאה.

"החלטה זו מהווה חלק מהמדיניות הכוללת, אשר מוטמעת במערכת החינוך לצורך שיפור חווית ההוראה והלמידה, פינוי זמן ומרחב לתהליכי למידה משמעותיים ומעמיקים, שיאפשרו למידה מגוונת, חווייתית, קידום מצוינות, הישגים לימודיים ערכיים ושיח מורה-תלמיד. כל אלה יטמיעו תשתיות עמוקות של ידע, שבסופו של דבר יובילו לקידום ההישגים של מערכת החינוך הישראלית, ולשיפור המדדים הבינלאומיים", מסבירים במשרד החינוך.

"מבחני המיצ"ב הם כלי מדידה והערכה חשובים, שעלינו להעמיק בהם, אך במתכונתם הנוכחית לא ניתן להמשיך עוד. אני רואה חשיבות רבה בהתקדמות שעשתה מערכת החינוך בנושא ההערכה, בביסוס תהליכי עבודה וקבלת החלטות. אך, למרבה הצער, לצד אלה אנחנו רואים, שבשנים האחרונות התגברו ההשלכות השליליות של המבחנים על תהליכי ההוראה והלמידה. מבחני המיצ"ב במתכונת הנוכחית הפכו לשוט המכה בבתי הספר, המכה במורים ובתלמידים", הדגיש שר החינוך שי פירון. לדבריו, תופעת ההכנה הממוקדת למיצ"ב התחזקה יתר על המידה, והובילה בחלק מבתי הספר לשיבוש סדרי הלמידה: "אני רוצה שכל מורה יוכל לממש את שליחותו החינוכית המקצועית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.