פירון בנאום הפרישה: "הכנסת – בית קדוש"

התבטאות מעוררת מחלוקת של שר החינוך לשעבר בנאום הפרישה שלו. בהמשך התייחס פירון גם לסערת האפליה בסמינרים

עכשיו זה רשמי: בישיבה מיוחדת של סיעת יש עתיד הודיע שר החינוך לשעבר, ח"כ שי פירון, על פרישתו מהכנסת. במהלך הדברים השמיע פירון הצהרה מעוררת מחלוקת כשאמר: ""להיות ח"כ זה מימוש של כל החזון היהודי באלפיים שנות גלות. זה בית קדוש. לא פחות".

פירון הוסיף: "אני עוזב את מקדש הדמוקרטיה כדי לחזור לעסוק בחינוך. החלטתי לחזור הביתה, אני מרגיש שאני זקוק לתלמידים, לכיתה וללוח…כשר חינוך היו לי הצלחות אבל גם כמה כישלונות. אבל באתי כדי להיות שר החינוך. חינוך זה לא פודינג אלא תהליך שלוקח זמן".

פירון גם התייחס לאפליה הקיימת במערכת החינוך החרדית ואמר: "אנחנו לא משאירים אף אחד מאחור ובלמנו את קיפוחן של הבנות הספרדיות".

בהמשך פירט פירון את תכניותיו לעתיד: "אינני עוזב את החיים הציבוריים, אתמקד בחינוך ורבנות ובמציאת הדרך להנמכת החומות ולפירוק המחיצות…בחלק מימי השבוע אחיה בעיר שדרות, בה אסייע לחבר בין חינוך ותרבות".

יו"ר 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד, כינה במהלך הישיבה את פירון "הרב שלי", והוסיף: "אנחנו נפרדים משי פירון ברמה הפורמלית אבל לא ברמה המפלגתית והאישית. הוא יישאר חלק מאיתנו. הקמנו את 'יש עתיד' יחד ואין לנו כוונה להיפרד. הרעיון של הקמת גשר בחברה הישראלית פועם בלב של שנינו. שי חוזר לעסוק בחינוך והוא יהיה המנטור שלנו בענייני חינוך.

על ח"כ אלעזר שטרן שיתמנה לח"כ במקום פירון אמר לפיד: "אני שמח לקבל בחזרה את אלעזר שטרן, תוספת חשובה בתחום של זהות יהודית. היה אחד הבולטים בכנסת הקודמת ויהיה גם בזו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.