פירון תוקף את חצרות הקודש: מדליקים במוצ"ש – וגורמים לחילולי שבת • המכתב

לקרוא ולא להאמין: שר החינוך שי פירון יוצא נגד חצרות הקודש שמדליקים במוצאי שבת וגורמים לחילולי שבת בפהרסיה – המסמך

שר החינוך שי פירון קורא לחסידויות וחצרות הקודש שמדליקים במוצ"ש לדחות את מועד הדלקת המדורות ולמנוע חילול שבת בפהרסיה.
במכתב שכתב לרבנים הראשים הוא משבח את מרן הראשל"צ,  רבי שלמה משה עמאר, על נכונתו לקיים את ההדלקה במירון ביום ראשון ולא כפי שנוהגים בציבור החרדי.
במכתבו הוא מציין, כי למרות שרבים פנו אליו בדרישה לקיים חופש- גשר משבת -לראשון הוא העדיף שלא לגרום לחילולי שבת, ולקיים את ההדלקה ביום ראשון בערב.
 פירון מכתב
ואם כבר מירון, אי אפשר שלא להתייחס לביקורו של  יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מוזס, שסייר במירון עם השר לביטחון פנים וצמרת הפיקןד במשטרה.
ח"כ מוזס אמר בתום הסיור:  המשטרה נענתה לבקשתי ותאפשר לחברות הפרטיות בשעות שאינן עמוסות, להוריד נוסעים בכניסה לישוב.  "כולנו מבינים שבעקבות חסימות הכבישים על ידי כלי רכב פרטיים,   כפי שחויינו שנה שעברה, יש צורך לבצע שינוי ולהגביל את תנועת הרכבים.  אך אם לא יינתן מענה חלופי,  הכבישים יהיו ריקים,  אך המתפללים ישארו בבית" כך אמר ח"כ מנחם אליעזר מוזס בישיבת הערכות של משטרת ישראל שהתקיימה במשרדי המועצה האזורית מרום גליל ובהשתתפות השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ.
בישיבה הציגה המשטרה את תכניות התנועה,  תכניות החניונים,  דרכי החירום,  ודרכי הגישה לאדמורים ולאחמים.  הוצגו תכניות התאורה,  הבטיחות,  השילוט החדש בדרכים,  והטריבונות החדשות והבטיחותיות הרבה יותר מהשנים הקודמות.
בעת הסקירה של משטרת התנועה ביקש השר אהרונוביץ כי המשטרה תבדוק עצמה שוב, ותוודא כי כל בעל רכב פרטי שיוצא לדרך,  יגיע בסופו של דבר לעמדת תחבורה ציבורית נוחה שתביאו למירון.
הרב מוזס אמר כי יש לפעול לחניונים מוסדרים צמודים לתחנות היציאה של התחבורה הציבורית וכי יש לעשות הכל על מנת שלא להקשות ולו על אזרח אחד להגיע למירון.
"שנה שעברה ישבנו כאן והוצגו לנו תכניות. היינו בטוחים שהכל יהיה בסדר, אך לצערנו הקריסה היתה גדולה. השנה הוחלט כי רק תח"צ תגיע לשערי מירון.  כמו כן החליטה המשטרה כי אוטובוסים של חברות פרטיות יחנו בחניונים והנוסעים יעלו להר בשאטלים.  אני מבקש מהמשטרה לגלות גמישות.  אם אין לחץ במעגל הפנימי,  יש לאפשר גם לאוטובוסים של החברות הפרטיות להוריד את הנוסעים בכניסה להר".
ראש אגף התנועה של המשטרה ציקו אדרי השיב,  כי אכן, בשעות בהן לא יהיה עומס,  תאפשר המשטרה גם לחברות הפרטיות להוריד את הנוסעים בכניסה ליישוב. עוד ביקש הרב מוזס כי המשטרה תימנע מכל פעילות והכנה בשבת. "השנה ההדלקה של האדמור מבויאן תתאחר בחצי שעה והיא תחל בשעה 23:30. אין שום סיבה שההכנות של המשטרה יחלו בטרם צאת השבת".
בדברי הסיכום של השר אהרונוביץ,  הוא הודה לח"כ מוזס על פעולותיו למען אתר הרשבי לאורך השנה בכלל ולקראת לג בעומר בפרט.

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חילוניים!!! הגיע הזמן שתפנימו! אתם פשוט לא תגידו מה לעשות במדינה הזו!! אנחנו נעשה מה שבא לנו! מתי שבא לנו! ואיך שבא לנו! מצידנו פשוט תתפוצצו! שמים עליכם פס! די לפטרונות!

  יוסי |
  הגב
 2. קבל האמת ממי שאמרה!
  באמת חילול שבת ליסוע למירון ובודאי שרשב"י מתהפך בקברו השנה מזה שבשמו מחללים שבת ה"י .
  וכולי תפילה שכל מי שנוסע למירון במוצ"ש וגורם לכל החילול שבת שיתקע שעות ארוכות בדרכים ותפילותיו לא יתקבלו בעז"ה.

  ירא שמים |
  הגב