פירון מסית: "החרדים נוהגים בביריונות"

שר החינוך התייחס הבוקר לראשונה לבית ספר המריבה בבית שמש וביקר בחריפות את ההתנהלות של החרדים במקום. ראש העיר: "כועסים עלי שניצחתי פעמיים"

סערת חומת ההפרדה בבית הספר בבית שמש: שר החינוך, שי פירון, התייחס הבוקר לראשונה לפרשה והבטיח לפתור את הבעיה אך ציין שהתנהלות הצד החרדי לוותה בביריונות וחד צדדיות.

בראיון ל'גלי-צה"ל' אמר פירון: "לבנות החרדיות צריך מקום לקיום לימודים. אבל זה לא יעשה בצעדים חד צדדים ולא יעשה בבניית חומות הפרדה באמצע הלילה. צריך לפתור את הבעיה בשיח ובהידברות, ולא בביריונות ובאלימות. מי שנוהג ככה – יאלץ להתמודד עם בית המשפט".

בתגובה לדברים תקף ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, את החלטת משרד החינוך להוציא צו סגירה לבית הספר ואמר "בחסות שר החינוך ובחסות בית המשפט, הבנות היום תלמדנה ברחוב. כל ראש עיר בישראל שרואה כיתות ריקות מול תלמידות שנמצאות ברחוב, ידאג לשכן אותן".

בהמשך הדברים טען אבוטבול כי מדובר ברדיפה פוליטית אישית נגדו, לאחר שניצח לפני מספר חודשים בפער קטן את המועמד החילוני בבחירות לראשות העיר. "עם כל הכבוד, בכל מקום אחר כשראש עיר עושה את זה – שותקים לו. אבל בגלל שאני ראש עירייה חרדי כועסים עליי שניצחתי פעמיים ולא התנצלתי על זה".

כזכור, אמש קבע בית המשפט שהחרדים לא יורשו להשתמש במבנה "בית ספר המריבה" בבית שמש עד להודעה חדשה. דיון נוסף בסוגיה נקבע ליום חמישי בבוקר בבית משפט השלום בירושלים. הבוקר סיפר אבוטבול כי למרבה הצער הבנות נשארו בביתן ולא הלכו לבית הספר.

חומת ההפרדה בבית שמש – צפו במהומה

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. קרה כאן, דבר חשוב! כל המסיכות ששמו אנשי 'יש עתיד' על פניהם, כאילו הם חושבים על טובתם של כלל אזרחי ישראל. נתמוגגו בין רגע, הספיק רק חרדי שלקח מחילוני משהו שהגיע לו בצדק וכולם קפצו כנשוכי נחש.
  לפתע הפכה החוליגנית שמנהלת את 'שפות ותרבויות' (אלק…) ליקירת החוק הראויה להוקרה, על השתלטותה על מבנה ציבורי מתוך כוונות פוליטיות.
  וכמובן לחרדים לא מגיע כלום! הם צריכים להתנצל על האוויר שהם נושמים!

  יוסי |
  הגב
 2. אני מוכן להתערב שאבותיו של פירון הם גויים שנטמעו בתוך עם ישראל.כמו כל שמאלנים.

  דני |
  הגב