פירון נגד רשת החינוך של ש"ס: מתכנן הפיכה – ח"כ רזבוזוב יגיש תלונה במשטרה

הקרב בין יש עתיד לש"ס הולך ומתחמם: שר החינוך שי פירון הודיע כי הוא מתכנן לנקוט בשורה של צעדים נגד רשת מעיין החינוך התורני של ש"ס, וזאת בעקבות דוח המצביע על שורה של ליקויים קשים במוסדות החינוך של ש"ס.

בערוץ 2 דווח כי ח"כ יואל רזבוזוב מ'יש עתיד' יגיש מחר תלונה במשטרה נגד השחיתות ברשת החינוך של ש"ס.

מדוח של החשב הכללי באוצר עולה כי שעות שיועדו לטובת החינוך המיוחד הועברו למטרות אחרות. עוד עולה כי  ברשת עבדו בצורה פסולה בני משפחה ב"מעיין החינוך התורני".

בעקבות הממצאים החמורים החליט שר החינוך על שורה של צעדים קשים שיקים עליו את אנשי ש"ס.  בערוץ 2 פורסם כי בין המהלכים שמתכנן פירון: פיזור האגף האחראי על החינוך החרדי ובמקומו יוקם מחוז חינוך חרדי ציבורי.

התקציב יעבור למשרד החינוך ולא ישירות לרשת החינוך של ש"ס והוא יחולק לפי קריטריונים אחידים. התקצוב יותנה בהגשת דוחות מעקב חודשיים של שעות ותשלומים. בנוסף ימונו 15 מפקחים שאינם חרדים.

פירון אומר למקרוביו כי  "הוא חש אחראי לכל התלמידים, וכשהכסף אצלו, ביכולתו למנוע תופעות של מוסדות שפועלים בלי רישיון או מפלים בין תלמידים בכך שפשוט לא יעביר להם את הכסף. זו הצעדים האלה צפויים להיכנס לפעול באופן מיידי, כשמטרת העל של שר החינוך היא שגם החינוך החרדי יהיה ציבורי וניתן לפיקוח".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הייתי מציעה לכבוד השר להכנס דחוף ולעשות סדר בעוול המשווע בסמינרים לבנות המפלות בין בנות טובות ספרדיות לבנות אשכנזיות.
    בת ספרדיה שנרשמת לסמינר אשכנזי חייבת להיות בת עם ציונים מעולים בלבד ואילו בנות אשכנזיות גם אם הם מפורחחות זה בסדר, זה הסמינר "שלה", זה "הבית" שלה ואין פותח פה ומצפצף ומנהלי הסמינרים עושים בם ככל העולה על רוחם.

    אליסה |
    הגב