פירצה נוספת בכרם ישראל: נחשפה תכנית הגיור החדשה וההרסנית

ועדת השרים לענייני חקיקה צפויה ביום ראשון לאשר ברוב גדול את מה שמודגר בכנסת כ"מהפכה דרמטית בעולם הגיור".

כלומר, אפשרויות הגיור יהיו מעתה רחבות הרבה יותר, מה שכבר נראה כנגד ההלכה, שמצווה לא להקל את הליכי הגיור.

את הצעת החוק הגיש ח"כ אלעזר שטרן, ולפיה מי שמעוניין להתגייר יוכל לעשות זאת אצל כל רב עיר בארץ, בניגוד למצב הקיים שאינו מאפשר זאת משום שרק מספר קטן של דיינים מוסמכים על ידי מערך הגיור הממלכתי לגייר.
הצעת החוק של שטרן מבקשת למעשה לפתוח את אזורי הגיור באופן מוחלט, בדיוק כפי שאושר השבוע בנוגע לפתיחת אזורי רישום לנישואין. אך ב'בית היהודי' התנגדו להצעת החוק במתכונתה הנוכחית.

שיחות חוזרות ונשנות התקיימו בשבועות האחרונים בין שטרן לבין סגן שר הדתות אלי בן דהן מהבית היהודי, זאת במטרה להגיע להסכמות. במקביל עורבו בנושא גם הרבנים הראשיים הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו.

עיתון 'מעריב' טוען הבוקר (ה') כי בימים האחרונים הגיעו הארבעה להסכמה על סעיפי החוק, ובעקבות כך תובא ההצעה לאישור ועדת השרים לענייני חקיקה כבר ביום ראשון הקרוב.

וזו התכנית כפי שפורסמה בעיתון, שלדבריו אושרה על ידי הרבנים הראשיים: ייקבע כי 30 הרכבי גיור חדשים יצורפו למערך הגיור הממלכתי. מאחר וכל הרכב מונה שלושה דיינים, משמעות הדבר היא כי אל 31 הדיינים שיכולים היום לגייר יצטרפו עוד כ-90 דיינים (!) שיוסמכו לגייר.

השינוי הגדול מכולם הוא שמעתה יוכלו המתגיירים לבחור היכן יתגיירו, בדומה לרפורמה החדשה בנושא הנישואין. כל מתגייר יוכל להחליט בעצמו אל איזה דיין הוא בוחר לפנות כדי להתחיל בתהליך הגיור.

כלומר, המשמעות ההרסנית היא שבמידה ודיין מסוים בוחר להחמיר את תהליך הגיור ולהקשות על המתגייר מסיבות שונות, יוכל המתגייר לבחור בדיין אחר, "ליברלי" יותר, ולקיים את תהליך הגיור הארוך תחת חסותו, בניגוד למצב כיום.
עוד בתכנית: מערך הגיור הממלכתי יוסדר בחוק רשמי לאחר שבמשך שנים הוא היה מעוגן רק בהחלטת ממשלה.

ההצעה צפויה לקבל את אישור הממשלה משום שגם השרים האחרים צפויים לתמוך בה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איני מבין, את מי זה מפחיד.
  הרי אלו הרבנים שהציבור החרדי רצה לבחור, ובחר. וזה נעשה בהסכמתם
  א"כ היכן הבעיה.
  ומדוע לקרא לזה פרצה בכרם ישראל

  בן יאיר |
  הגב