'נשות הכותל' העבירו ס"ת לעזרת הנשים

פירצה חמורה: "נשות הכותל" העבירו הבוקר ס"ת מעזרת הגברים לעזרת הנשים בביזיון נורא. המשטרה: "הם נעצרו ושוחררו"

זעזוע ופירצה חמורה הבוקר בכותל: ע"פ הדיווח של העיתונאי בנצי ליזרוביץ ברדיו 'קול חי' נשות הכותל העבירו ס"ת מעזרת גברים לעזרת נשים בניגוד להלכה הבוקר במהלך תפילת ראש חודש. המשטרה עיכבה אותם לחקירה ושוחררו.

הבוקר, ראש חודש אייר, קרעה עמותת נשות הכותל קרע נוסף במרקם העדין של הכותל המערבי. ספר תורה הועבר בביזוי, כאילו היה חפץ מיטלטל.

מדובר במהלך פרובוקטיבי שכל עניינו להבעיר את הכותל (יעידו המצלמות הרבות שהוזמנו לתעד את האירוע), ואכן – "הצליחו" נשות העמותה לעורר עליהן את זעם המתפללים ובעמל רב של משטרת ישראל ועובדי הכותל נמנע עד שפיכות דמים של ממש.

רב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ מגנה בתוקף את ביזוי ספר התורה על ידי עמותה שולית שנלחמת את מלחמותיה על גבם של מתפללי ומבקרי הכותל, אשר יודעים להניח את העדפותיהם האישיות מאחור ולהרכין ראש בפני מסורת הדורות הארוכה של הכותל המערבי. אוי לאותה בושה! אוי לאותה חרפה.

אני קורא למזכיר הממשלה ולשר לעניני דתות הרואים את החרפה והכוונות הפרובוקטיביות של קבוצה זו לתקן את התקנות של המקומות הקדושים בדחיפות על מנת למנוע בעתיד חילול הקודש.

רב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ מוסיף כי הוא משתתף בצערו של תורם ספר התורה שנלקח לעזרת הנשים שהיה באותה שעה ברחבת הכותל המערבי וזעק בכאב על חילול הקודש. כשהוא מציין שהוא מקבל על עצמו לצום כדין ספר תורה שנפל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.