"מבקשים את עזיבתה של גברת איפרגן המחוצפת"

המאבק בהר יונה בין חסידי חבד לליטאים הקיצונים הולך ומחריף: וועד השכונה בהר יונה ג' הוציא ביממה האחרונה פשקווילים נגד מיכל איפרגן, תושבת השכונה החרדית בנצרת עילית

העימות בין התושבים הליטאים בנצרת עילית לבין זוג חסידי חב"ד הולך ונמשך למרות שהיה נראה כי הצדדים הגיעו להסכמות. וועד השכונה בהר יונה ג' הוציא ביממה האחרונה פשקווילים נגד מיכל איפרגן, חסידת חב"ד, ותושבת השכונה החרדית בנצרת עילית

מיכל איפרגן היא אחותה של הדיירים החדשים שהגיעו לשכונה והתקבלו בזעקות שבר על ידי התושבים הליטאים שנלחמים על צביונה של השכונה החרדית החדשה. בפשקוויל שהופץ  הבוקר ברחבי השכונה נכתב כך: "אנו תושבי הר יונה מוקיעים בזאת ומבקשים את עזיבתה של גברת איפרגן המחוצפת", נכתב בפשקוויל. בהודעה שהופצה בשכונה נכתב:  "לך כנוס את כל היהודים", לכינוס חירום על הדאגה להמשך קיום צביון שכונתנו".

בשיחה לאתר 'אקטואליק' מספרת אם המשפחה את ההשתלשלות האירועים: "אחרי שחשבנו שאישרו למנדי להיכנס לבית בשכונת הר יונה ג' והכול ייגמר, כעת מתברר שמשפחת איפרגן על המוקד, הוועד של השכונה הוציא הבוקר פשקווילים כנגד אחותה מיכל איפרגן שגרה כבר בשכונה כחמישה חודשים" .

לדברי האם, מי שמנהל את המאבק הם כת של ליטאיים קיצוניים שנלחמים על ציביון השכונה. "הם הציעו לי כסף בכדי לשכנע את הבנות שלי שיצאו מהשכונה ויעברו לשכונה אחרת" היא מספרת,  "אך אני לא מוותרת בשום פנים ואופן. הם יגורו שם על אפם וחמתם", היא מבהירה בכעס.

 

כזכור, עסקן בהר יונה שקרא את הפרסום כאן על כך שבני הזוג סולקו מהשכונה בגלל השתייכותם לחסידות חב"ד, השתומם לקרוא את הגרסה של המשפחה "שהוציאה את הדברים מהקשרם", כך לדבריו, ומביא את גרסת התושבים שטוענים כי "לא מדובר באפלייה על רקע עדתי".

"אצלנו אין אפליה". הוא טוען בראשית דבריו, "בהר יונה מתגוררים ספרדים, ליטאים, חסידים מכל הזרמים ומכל הגוונים". הוא מסביר כי במקרה הנוכחי "נאלצנו למחות כי מדובר במשפחה המוגדרת חרדית לייט שלא מקפידה על גדרי הצניעות כיאה לתושבים חרדים. בחב"ד יש כמה פלגים, אך ההשקפה שלהם רחוקה מחב"ד".

העסקן מפנה לעבר המבקרים מספר שאלות נוקבות ותוהה: "האם הייתם רוצים שהבנים שלכם יגורו לצד משפחה כזאת שהאבא הוריד מהרכב מסך טלוויזיה? זה לא מתאים לאורח החיים שלנו".

שנית, הוא טוען, כי הזוג החב"די באו לגור אצלנו בשכונה "בגלל שהם חיפשו שכונה ללא ערבים", כי לצערנו בעיר בנצרת עלית יש הרבה ערבים ואצלנו אין את זה.

לסיום אומר העסקן: "אנחנו נעמוד בפרץ, ולא ניתן לשום משפחה שלא מתאימה לצביון הרוחני של נצרת עילית לחדור לעיר. יש לנו ועדת קבלה עם אברכים שיעקבו שלא ייכנסו כאלה משפחות

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. די לחלן את הציבור החרדי !!!

  חובה לשמור על צביון השכונה !!!

  אחד העם |
  הגב
 2. שימשיכו לצום בתשעה באב על שנאת חינם.

  חבל שלא מבינם שלפני צומות וסיגופים,יש בייסיק.

  כל הפיגועים והצרות נובעים אך ורק מהסתה וחוסר אהבת ישראל. |
  הגב
 3. צריך להביא להם משפחה ערבית עם 20 ילדים

  גועל נפש. "חרדים" הורסים את השם הטוב של החרדים

  דן |
  הגב
  • התחרפנו לגמרי!!! חילול ה'! מה עם אהבת ישראל?!

   התחרפנו לגמרי!!

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב