פיתוח חרדי :'אינגלישון' לימוד אנגלית בשיטה הקלה והיעילה ביותר

מאחורי הפיתוח אם חרדית לחמישה ויוצא יחידת 8200

פיתוח חדשני ללימוד אנגלית פרי פיתוחו של עולה חדש חרדי אמריקאי, זוכה לביקורות מעולות מצד הקהילה הטכנולוגית בארץ ובעולם.

מאחורי הפיתוח עומדת מחשבה להקל על אותם אלו שחפצים ללמוד אנגלית ומתקשים למצוא זמן פנוי.

"חשבתי על האברך,על אותו אחד שישב והגה בתורה במשך שנים והשפה האנגלית לא שגורה בפיו בלשון המעטה. וכעת יוצא לעולם הגדול וחשוב לו לדעת לקרוא ולדבר אנגלית. בעידן של היום השפה האנגלית הינה משהו שכל אחד חייב לדעת, בשביל לעבוד ולהסתדר בחיים. ולכן הלכתי על משהו שיהיה מובנה וקל לכל אחד. גם בלימוד ולא פחות חשוב גם בכיס" .כך אומר לי מיכאל משיאן המנכ"ל ומפתח 'אינגליש און' .

האפליקציה עובדת בשיטה קלה ופשוטה ביותר. לאחר רישום קצר, שאינו עולה מאומה נכנסים לאתר האינטרנט ,במקרה זה 'אקטואליק' . ליד כל כתבה שהאפליקציה מוטמעת בה יהיה ניתן לראות את האייקון של האפליקציה בכדי לדעת שהכתבה הזו משתמשת גם היא באפליקציה של 'אינגליש -און'.

לחיצה על הכתבה ופלא פלאים: בתוך הכתבה ישנן מילים מסומנות .לחיצה קלה על המילה והקורא מקבל מספר אפשרויות למצוא מילה חילופית כלומר המילה המתורגמת לאנגלית .

אל דאגה, הקושי מוגדר מראש וישנן רמות שונות למתחילים, מתקדמים וכן הלאה .לאחר שהקורא בחר באחת המילים שלדעתו היא המילה במתורגמת לאנגלית , הוא מקבל חיווי, האם צדק או טעה וכן בהתאם, תיקון עם המילה הנכונה .

האפליקציה לא מסתפקת בחיווי אלא גם משמיעה לקורא את ההגייה הנכונה של אותה מילה .

שיעורי בית אין כאן וגם לא מבחנים המטרה היא פשוטה העשרת הידע באנגלית לימוד מתוך הנאה ומתוך הבנה שאם ממילא אני באתר אינטרנט הבה ונשכיל לכן ישנה אפשרות בתוך האפליקציה לאמוד כל הזמן את קצב ההתקדמות .הקורא יוכל לדעת כמה מילים חדשות למד מאז שהתחיל כיצד שיפר את רמתו וכו' .

הרעיון שעומד מאחורי הפיתוח הנפלא של 'אינגליש-און' והמחשבה של ההטמעה בתוך אתר אינטרנט חדשותי, הוא פשוט ,אומר לי מיכאל,"אחד הטיעונים הנפוצים הוא "אין לי זמן" ,רשימת הדברים שכולנו מתכננים לעשות היא כמעט אין סופית, אך כשמגיעים לכדי ביצוע ,אנחנו לא עומדים בכך בגלל המטלות היומיומיות שלנו,שלא משאירות לנו זמן פנוי. אך כיום,כשכל כך הרבה אנשים נכנסים לאתרי אינטרנט, בכדי להתעדכן בחדשות ,על הדרך, כשהם כבר שם,הם יכולים בכל יום להקדיש מספר דק' וללמוד אנגלית ולקדם את עצמם".

אני מנסה ובעצמי מגלה עד כמה זה פשוט ונוח.בחרתי את הכתבה שממילא הייתי נכנס לקרוא על מנת להתעדכן ואם על הדרך אני מגדיל בצורה משמעותית את הידע שלי באנגלית,אז למה לא בעצם?

כמה זה עולה ? אני שואל כי הרי זה גם פרט חשוב," כרגע זה מוצע בחינם,בהמשך סכום נמוך ושולי ביותר ,שווה לכל כיס גם לכיס של אברך" עונה לי מיכאל משיאן מנכ"ל ומפתח 'אינגליש-און'.

את הראיון מסיים מיכאל כשהוא אומר לי בעיניים נוצצות :"אני צופה שמי שיתמיד בכך חודש, יראה הבדל משמעותי, בכמות המילים שהוא נחשף להן באנגלית ויראה ברכה בעמלו".

לא נשאר, אלא באמת לנסות ולבדוק את הפלא הטכנולוגי הזה, שמשתמש בפיתוחים האחרונים בשדות הטכנולוגיה החדישה. בהם גם בינה מלאכותית.
במהלך הראיון בין השורות נחשף עוד דבר מסקרן לא פחות , בפיתוח האפליקציה נעזרו בבוגרי יחידת 8200 שאולי זה כבר אומר הכל למי שקצת מתמצא.

במהלך הראיון נחשפו עוד דברים מסקרנים לא פחות, שני שותפים נוספים בצוות — אחד מידועי יחידת 8200, בחור צפון תל אביבי בשם אור שרף שהאמין ברעיון ובחזון של אינגלישון מהרגע הראשון ואחת מפתחת חרדית ואם לחמישה ילדים מבית שמש — עמלו יחד בשיתוף פעולה הדוק בפיתוח הקוד והאלגורטימים במשך תקופה ממושכת להביא לעולם את הפלא הטכנולוגי החדש. זה קטן גדול יהי

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מי היה מדמיין - לגלוש באתר חרדי וללמוד אנגלית באותה עת

    מי פילל ומי מילל יבורך כל ישראל שעוזר ליהודים להתפרנס בכבוד

    אליהו |
    הגב