"פלוגות מעורבות אינן יכולות להגן מפני איומי מלחמה"

ח"כ מוטי יוגב: "פלוגות מעורבות של בנים בנות יכולות לשמור על חוק וסדר בשגרה. אינן יכולות לשמור או להגן מפני איומי מלחמה"

לאחר הפיגוע שאירע ליד המעיין בדולב העניק חבר הכנסת יוגב ראיון לתוכנית הבוקר של תחנת הרדיו החרדית "קול חי ואמר כי בנות אינן מתאימות לשרת ביו"ש, "פלוגות מעורבות של בנים בנות יכולות לשמור על חוק וסדר בשגרה. אינן יכולות לשמור או להגן מפני איומי מלחמה" ש בנות  שעושות תפקידן טוב יותר מבנים בתפקידים אחרים ועדיין זוהי דעתי המקצועית והערך העליון הוא בטחון ישראל וחיי האדם ולא שוויון".

ח"כ יוגב הוסיף כי לרמתו המקצועית הפלוגות המעורבות אינן מבצעיות מספיק וכי "לאורך כל הדורות וכנראה שיש נשים בודדות שכאלה וזה מתאים אולי לחלקן, אבל לא באופן הגורף לקבוצות שבהן וודאי לא באופן המעורב שמטה את הדברים, ועל כן זוהי דעתי, זו לא רק דעתי, דעתם של עוד רבים וטובים, במקומות שיש איום, אויבים, נשק או עם אמצעי ירי אחרים, לא מקומן של פלוגות מעורבות"

לפני זמן קצר התראיין ח"כ מוטי יוגב לתוכנית הבוקר של תחנת הרדיו החרדית "קול חי" בהגשת מני גירא ודוד חכם והתייחס לפיגוע הירי ליד הישוב דולר ואמר: "כוחות הביטחון צריכים כרגע לעשות כמה הפקות לקחים מהאירוע ולא להיות שאננים מהשקט שנראה לכאורה, כי מתחת לפני השטח יש אויבים ואותם צריך למגר."

ח"כ יוגב התייחס לעירבוב של בנים ובנות בתוך צה"ל ואמר: "מה שקשור ליהודה ושומרון, יש כמה טעויות קונספטואליות לדעתי, או להערכתי ואשתדל בתפקידי כחבר בוועדת חוץ וביטחון להביא לתיקונן. אני סבור ואני אפתח פה אולי תיבה גדולה, שפלוגות מעורבות של בנים בנות יכולות לשמור על חוק וסדר בשגרה. אינן יכולות לשמור או להגן מפני איומי מלחמה. יש כמה דברים שעולים לי גם מתוך הפיגוע כהערכת מצב או כהפקת לקחים, חלקם אני מוכן לומר כאן בשידור ואמרתי, חלקם אני מעדיף שיישארו בחדרים הסגורים(…). בשטח יש פלוגה שהיא נהדרת ואנשיה מסורים, ולא באתי לפגוע בהם חס וחלילה אבל המענה אותו יכולות לתת פלוגות מעורבות, בנים בנות, הוא מענה מוגבל".

ח"כ יוגב הסביר עוד כי: "היא איננה מבצעית מספיק לרמת מקצועיותי, לדעתי המקצועית… זה איננו רצון להדרה, אני סבור שיש בנות שעושות תפקידן טוב יותר מבנים בתפקידים אחרים ועדיין זוהי דעתי המקצועית והערך העליון הוא בטחון ישראל וחיי האדם ולא שוויון."

לטענת ח"כ יוגב הבנות בצה"ל אינן מתאימות לשטח:  "אני אומר דברי אמת. טייסת ונווטת הם תפקידים שכנראה יש בנות איכותיות מאד שיכולות למלא, בדרך שגם במקורותינו דבורה הייתה שופטת ורמטכ"לית בקרב, וכך גם היו גיבורות לאורך כל הדורות וכנראה שיש נשים בודדות שכאלה וזה מתאים אולי לחלקן, אבל לא באופן הגורף לקבוצות שבהן וודאי לא באופן המעורב שמטה את הדברים, ועל כן זוהי דעתי, זו לא רק דעתי, דעתם של עוד רבים וטובים, במקומות שבהם יש איום, אויבים, נשק או עם אמצעי ירי אחרים, לא מקומן של פלוגות מעורבות(…). זה אחד הלקחים שלי מהאירוע הזה, סברתי כך גם קודם אבל סברתי את הלקחים בסוף השבוע הזה וזו דעתי המאד ברורה ואני גם משמיע אותה"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.