ליל שישי בבני ברק: חרדים וחילונים בסיור משותף ברבי עקיבא – צפו בתמונות

בפלוגתא מארגנים בחודשים האחרונים  – סדרת מפגשים בין סטודנטים לתואר שני ביישוב סכסוכים באוניברסיטת בר אילן, לבין חרדים וחרדיות בבני ברק.

בתום המפגש הראשון שהתקיים לפני כחודשים, אמרו הבני-ברקים, "שאם אתם באמת רוצים להכיר אותנו, עליכם גם לבוא ולראות איפה ואיך הם חיים". בליל שישי, בלילה שבין חמישי לשישי, באו החילונים לבני ברק .

הבני ברקים הפכו למדרכי טיולי לערב אחד, והראו לחילונים זוית אחרת של העיר המוכרת לחילונים  כ"סיבה לפקק שליד צומת גהה".

החרדים והחילונים צעדו ברחוב רבי עקיבא, טיפסו על חלון דירתו של הרב שטיינמן, הקשיבו לקולות בית המדרש בפוניביז', תצפתו על מפעל המניינים באיצקוביץ', ונהנו מזמירותיה של בובת הצעצוע עטוית הציצית, שימל'ה.

"ראינו עיר שוקקת, מלאת חיים ובעיקר מלאה בחסד. עמודי צדקה על עמודי הרחוב וגמ"ח בכל דירה שניה. ריח בישולי השבת נדף מהחלונות יחד עם קולות הילדים ששיחקו בבתים". הם תיארו.

מנגד,"ראינו גם עיר עניה, מלוכלכת, וצפופה. בלי פיסת דשא או גינת נוי. עיר בלי מקומות בילוי. עיר שהצליחה להעלים את קיומו של המין הנשי מהמרחב הציבורי. עיר בה ילדים רבים מדי גדלים בעוני מחפיר. עיר פקוקה עם הסדרי תנועה מפוקפקים".

בתום הסיור התכנסו בבית של אסתר. היה קיגל וקוגל, עוגות וקפה. והמון ויכוחים.
ויכוחים על מה שראינו, וויכוחים על מה שלא. בין היתר התווכחו מי אשם בכך שבני ברק נראית כמו שהיא נראית. קווי מהדרין. וגיוס לצבא. אוי הצבא…

בתום  הערב מצאו החרדים  מכנה משותף שסביבו התאחדו, חלות חמות בויזניץ' לכבוד שבת.

צילום: פיסבוק פלוגתא

פלוגתא 4 פלוגתא 5 פלוגתא 6 פלוגתא פלוגתא 2 פלוגתא 3

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.