פלסטינים החייבים כספים לישראלים – יישארו בחוץ

הממשלה אישרה את הנוהל של השרה שקד: הפלסטינים החייבים כספים לא ייכנסו לישראל

הממשלה אישרה היום (א')  את הנוהל של שרת המשפטים איילת שקד ושר הביטחון אביגדור ליברמן, המונע כניסה של חייבים פלסטינים לישראל.

זאת לאחר שהתברר כי כיום הפלסטינים חייבים למעלה מחצי מיליארד שקלים בתיקי הוצאה לפועל והרשות לגביית קנסות, כאשר ההערכה היא שהחובות שאינם מדווחים עומדים על למעלה מ- 2.5 מיליארד שקל. כעת, תיפסק האפליה הקיימת היום לאזרחי ישראל ולרשויות מדינה שיש להם בעלי חוב פלסטיניים, וניתן יהיה לדאוג לתשלום החובות.

במרץ 1998 אישרה הממשלה נוהל שנועד לסייע לרשויות השלטוניות בישראל וביהודה ושומרון וכן לנושים ישראלים לגבות תשלומי חובות מצד חייבים פלסטינים באמצעות מניעת כניסה לישראל. אלא שהנוהל נתקל בקשיים בהעדר שיתוף פעולה עם הרשות הפלסטינית.

על פי הנוהל שהיה קיים עד כה, אשר מסורבל לתפעול, רשות שלטונית ונושה היו רשאים לפנות אל הממונה על העזרה המשפטית במשרד המשפטים בבקשה למנוע כניסת חייב משטחי המועצה הפלסטינית, אם חלף המועד המצוין על גבי הדו"ח לתשלום, או לחילופין לא הגיש האחרון בקשה להישפט. בנוסף, על החוב היה להיות מוגש לביצוע בהוצאה לפועל בישראל, תוך מתן דגש כי חלף המועד הנקוב באזהרה.

במידה והתקיימו התנאים המפורטים בנוהל, מודיע הממונה במשרד המשפטים למנהל האזרחי ולמפקדת תיאום וקישור על צירוף שמו של החייב לרשימת החייבים המועברת לנציג המועצה הפלסטינית יחד עם התראה, וכניסתו תימנע אם לאחר 30 יום לא הסדיר את חובו.

שרת המשפטים, איילת שקד אמרה כי "תם עידן של ניצול ישראלים על ידי פלסטיניים בידיעה שלא ניתן לגבות את חובם. סכום החובות שנצבר עד כה הוא בלתי מתקבל על הדעת. תפיחתו לחצי מיליארד שקלים, רק בחובות המדווחים, מחייבת אותנו לתקנו ולהפוך אותו לאפקטיבי, ועל ידי כך, החובות יגבו בצורה מיטיבית" .

"אני מקווה שהתיקון יביא לכך שהפלסטינים ישלמו את חובותיהם ותיפסק האפליה כלפי אזרחי ישראל ורשויות המדינה", הוסיפה שקד.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אתר ממש לא חרדי

    בכל הזדמנות מביאים תמונות נשים, אני ממליץ לכותבי האתר להיכנס לאתר תועבה קודם, להירגע שם ואז לכתוב פה באתר.

    אדמו"ר ממישקולץ |
    הגב