כך הכריע הגר"ח בשאלת הפילוג הספרדי(הקלטה)

תלמידו ומקורבו של הגר"ח גריינמן זצ"ל, הרב רפאל פנחסי, חושף בראיון מיוחד את הנהגתו והוראותיו הציבוריות של הגר"ח. האזינו

מקורביו, תלמידיו ובאי ביתו הקרובים של הגר"ח גריינמן זצ"ל, מתקשים להתאושש. בשיחה מיוחדת עם 'קוקר' מגולל הרב רפאל פנחסי, את סיפור הכרותו עם הגר"ח, הרגע בו הצטלבו דרכיהם ומאז לא נפרדו, ואת הכרעתו המפתיעה במהלך הבחירות האחרונות.

"הקשר שלי עם הרב גריינמן החל לפני למעלה מיובל שנים", מספר הרב פנחסי, מוותיקי וממייסדי ש"ס בעיר בני ברק. "הייתי מתייעץ עם הרב ברמה האישית עוד לפני היותי איש ציבור, ומאז שהורה לי להקים את רשימה עצמאית לציבור הספרדי בבני ברק לא נפרדו דרכנו".

במהלך שיחתנו חשף פנחסי כי בבחירות האחרונות בצל המחלוקת בין דרעי לאלי ישי, "אני נטיתי לכיוון אלי ישי באתי להתייעץ עם הרב, ואמר לי: 'ש"ס חזקה זה עולם תורה חזק אתה צריך לעזור לש"ס ולחזק אותה'. אמרתי לו: יש שם מועמד שיש לו דין "מוסר" יש שם נציגים שלפי דעתי לא מתאימים לרשימה ולא רציתי לתמוך בש"ס. אמר לי הרב גריינמן: לא מסתכלים על זה, היא עשתה הרבה למען עולם התורה וצריך לחזק אותה". סיפר פנחסי.

[alooma ref="bd32e28762134dc5725013c85886f312.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

פנחסי הוסיף: "תמיד הוא הסתכל מה טובת הציבור. מה שהוא אמר תמיד התקיים לולי עצתו של הרב גריינמן הייתי משתלב ברשימתו של אלי ישי רציתי להוציא את הפרוטוקול של מועצת החכמים שהיה מזיק הרבה לש"ס. שמעתי בקולו ולא ישבתי על הגדר – לא רציתי לעשות נזק לש"ס".

לסיום סיפר פנחסי על המפגש האחרון שלו עם הרב גריינמן בחול המועד פסח האחרון: "ראיתי אותו בחול המועד ביום רביעי אז הייתי אצלו לביקור חג, אשתי לא חשה בטוב והתייעצתי איתו בעניינה בשבועות האחרונים, הדבר הראשון ששאל אותי במפגש האחרון: 'מה שלום אשתך'.. נתתי לו את השם שלה ובירך אותה"..

רפאל פנחסי לצידו של אלי ישי צילום: פלאש 90
רפאל פנחסי לצידו של אלי ישי צילום: פלאש 90

במהלך הבחירות נפוצו שמועות על הצטרפותו של פנחסי למפלגת 'יחד' של אלי ישי אך הוא עצמו לא נתן אישור לדברים. כעת, מתברר מה הניע את פנחסי מלתמוך גלויות בישי. לאחר פטירת הגר"ע יוסף זצ"ל, התפטר פנחסי מתפקידו. פנחסי כתב אז לרבני המועצה: "עתה שעלה מרן לגנזי מרומים, ועזב אותנו לאנחות, ברצוני להודיע לכבוד הרבנים שליט"א שהחלטתי לסיים את תפקידי כמזכיר מועצת החכמים".

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. את ההמשך הוא לא מספר : תתן לשס להתפרק מעצמה אל תקח חלק בזה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מעניין מאד למי הוא התכווין שיש לו דין "מוסר"
  מי שיודע שיגיב

  דן |
  הגב
 3. איך שס חזקה עם סכסכן ותככן כמו דרקי הא?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. פנחסי הזה שקרן ותחבולן שמנסה לפלס את הדרך חזרה לש"ס ולדרעי
  איש מגעיל ודוחה הפנחסי הזה

  איכססס |
  הגב