פניה אישית לשר החינוך: ראש ישיבת 'קול יעקב': "מציע לך לעזוב אותנו ולא להכתיב לנו"

ראש ישיבת 'קול יעקב' הגאון רבי יהודה עדס יוצא למתקפה נגד שר החינוך נפתלי בנט. בשיחה שמסר בהיכל ישיבת 'קול יעקב' פנה "באופן אישי", כלשונו, לשר החינוך וביקש: "תעזוב את הדרך להכתיב לנו מה לעשות" • ראש הישיבה הוסיף: "ממשלת ישראל שכופרת בתורה לא יכולה ללמד אותנו איך ללמד תורה"

ראש ישיבת 'קול יעקב' הגאון רבי יהודה עדס יוצא למתקפה נגד שר החינוך נפתלי בנט. בשיחה שמסר בהיכל ישיבת 'קול יעקב' פנה "באופן אישי", כלשונו, לשר החינוך וביקש: "תעזוב את הדרך להכתיב לנו מה לעשות" • ראש הישיבה הוסיף: "ממשלת ישראל שכופרת בתורה לא יכולה ללמד אותנו איך ללמד תורה".

במהלך שיחתו לקראת סוף הזמן בישיבת 'קול יעקב' התריע הגאון רבי יהודה עדס מגדולי ראשי הישיבות בדורנו מפני התערבות חיצונית במערכת הלימודים החרדית כלל, ובתלמודי התורה בפרט. לידי 'קוקר' הגיעה ההקלטה מדבריו של ראש הישיבה.

"אני רוצה לעשות דבר מקורי מאוד", פתח ראש הישיבה, "אני רוצה לפנות באופן אישי לשר החינוך מקווה שהדברים שלי יגיעו אליך, אני מדבר אליך אישית".

ראש הישיבה המשיך: "בשעה זו יש עשרות חדרים (תלמודי תורה) שקיבלנו על עצמנו שלא נחיה בשום שינו, אפילו פסיק אחד, נמשיך באותה צורה שקיבלנו מאבותינו,מהחתם סופר ורבי עקיבא אייגר, תתבונן שר חינוך נכבד, אתה לא שימשת גדולים, ולא גדלת בעולם החרדי, איך אתה בא ללמד אותנו כיצד ללמד תינוקות של בית רבן?"

ראש הישיבה הוסיף: "אני מציע לך לעזוב את זה ולהתייחס לחינוך החילוני שפשט רגל אנחנו לא נסטה פסיק אחד ממה שקיבלנו מאבותינו, מציע לך תהיה חכם ונכבד תעזוב את הדרך הזה להכתיב לנו מה שעושים. ממשלת ישראל שכופרת בתורה יכולה ללמד אותנו איך ללמד תורה? זה דבר לא הגיוני, מאמין שדברים היוצאים מן הלב ייכנסו אל הלב". סיים הגר"י עדס את דבריו.

ח"כ משה גפני הבהיר באחרונה כי קיבלו הוראה ממרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן לא לאפשר כניסת מפקחים ומקפםחות מטעם משרד החינוך למוסדות חרדים: "הרב שטיינמן קבע שלא מקבלים מפקחים ומפקחות יותר במערכת החינוך החרדית. אין דבר כזה ולא היה דבר כזה בעבר. אם נכנס מפקח או מפקחת לכיתה או שמנסה להתערב בנושא הפדגוגי – לא לשתף פעולה עם הדבר הזה".

גפני הוסיף אמר כי "אנחנו צריכים לעשות סוף לעניין הזה. לא ייתכן שהם ימוטטו אותנו בשביל כמה גרושים. גם אם היו נותנים מיליונים היה אסור לעשות את זה. כל מערכת החינוך תקרוס. אנחנו לא נלמד אפילו לא מילה אחת שהם יידרשו מאיתנו. זאת ההוראה ולא נשנה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.