פניה ליועמ"ש: חקור את ביטול מתווה הכותל

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) שלח הבוקר מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, "ביטול מתווה הכותל גורם למשבר חמור בין ישראל ליהדות התפוצות"

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) שלח הבוקר מכתב ליועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט ובו הוא דורש ממנו לבדוק את הליך ביטול מתווה הכותל בממשלה.

"ביטול מתווה הכותל גורם למשבר חמור בין ישראל ליהדות התפוצות והחלטה כזו המתקבלת במחטף ובהיחבא, הרחק מעיני הציבור ומבלי יכולת לשרים להתכונן כראוי לדיון, מטילה עליה צל כבד."

"אתמול החליטה הממשלה בישיבתה השבועית לבטל את מתווה הכותל תוך פגיעה אנושה במרקם היחסים בין מדינת ישראל ליהדות התפוצות", כתב שטרן ליועץ המשפטי מנדלבליט. "הסעיף אודות מתווה הכותל לא נכלל בסדר היום של ישיבת הממשלה ולא הופץ קודם לכן לשרי הממשלה. בשל כך לא התקבלו קודם הערות היועמ"ש, הנושא (השנוי במחלוקת) לא עבר דיון ציבורי טרם ההחלטה,  ולא היה לשרי הממשלה יכולת להתכונן כראוי לדיון".

"אם לא די בכך", הוסיף ח"כ שטרן, "בסדר היום של הישיבה הודעת, בהערותיך לסדר היום החסר של ישיבת הממשלה, כי תעדר מהישיבה.על פי תקנון הממשלה ראש הממשלה יכול להפעיל שיקול דעת בנושאים דחופים ולהעלות לדיון בישיבת הממשלה סעיפים שאינם כלולים בסדר היום".

"אבקש מכבודו לבדוק מדוע ראש הממשלה הפעיל את סמכויותיו דווקא בנושא זה השנוי במחלוקת ודווקא בעת שכל ראשי הפדרציות מארה"ב נמצאים בישראל לרגל ישיבת חבר הנאמנים של הסוכנות הנערכת בירושלים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.