פניה ליועץ: "עדכן את בג"ץ בפרטי הבדיקה בעניינו של דרעי"

קנטרנות? 'התנועה לאיכות השלטון' פנתה הבוקר ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה שיעדכן את שופטי בג"ץ – הדנים בעתירה נגד מינויו של דרעי לשר הפנים – בפרטי הבדיקה בעניינו. "מחובתו לעדכן את השופטים בפרטי הבדיקה, זאת על מנת שבבואו של בית המשפט לפסוק בעתירה תונח בפניו המסכת העובדתית העדכנית לעת הזו"

סערת הבדיקה המשטרתית בעניינו של השר דרעי: 'התנועה לאיכות השלטון' שיגרה הבוקר ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדנבליט, מכתב שבו היא דורשת להציג בפני שופטי בג"ץ את ממצאי הבדיקה בעניינו של דרעי.

הרקע לפניה היא עתירה המונחת על שולחנו של בית המשפט בימים אלו, עתירה המבקשת לפסול את מינויו כשר פנים. לטענת התנועה, יש בממצאי הבדיקה כדי להשפיע על פסיקתם של השופטים.

במכתבה ליועץ מלינה התנועה על החלטתו לפתוח בבדיקה בלבד במקום בחקירה פלילית.

בוידאו: השר דרעי מתייחס לבדיקה בעניינו הבוקר

במכתב ההתנועה נאמר: "בימים אלו מונחת על שולחנו של בית המשפט העליון, בשבתו כבג"צ, עתירה בדבר מינויו של ח"כ דרעי לתפקיד שר הפנים (בג"צ 232/16 התנועה למען איכות השלטון בישראל, ע"ר נ' ראש ממשלת ישראל ואח'), כאשר היועץ המשפטי לממשלה עומד כמשיב לעתירה. פסק הדין של בית המשפט צפוי להתפרסם בעת הקרובה

נוכח הפרסומים, מחובתו– הן כיועץ המשפטי לממשלה, והן כמשיב לעתירה – לפנות אל בית המשפט באמצעות באי כוחו ולעדכנו בפרטי הבדיקה, זאת על מנת שבבואו של בית המשפט לפסוק בעתירה תונח בפניו המסכת העובדתית העדכנית לעת הזו.

כמו כן, מבקשת התנועה כי בפני בית המשפט יובאו השיקולים בגינם הוחלט בשלב זה לפתוח בהליך של בדיקה מקדימה בלבד, תחת חקירה פלילית כוללת ומקיפה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.