פניה למשטרה – הפסיקו משחקי הכדורגל ברחבת הר הבית

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו פנה למפקד מחוז ירושלים בדרישה לעצור את משחקי הכדור רגל על ההר "משחקי הכדור רגל בשטחי הר הבית פגעים ברגשות כל מאמין"

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו פנה למפקד מחוז ירושלים בדרישה לעצור את משחקי הכדור רגל על ההר "משחקי הכדור רגל בשטחי הר הבית פגעים ברגשות כל מאמין"

העולים להר בחודש האחרון נתקלים בתופעה שהולכת ומתרחבת של משחקי כדור רגל בשטח הר הבית. רק בתחילת השבוע הנוכחי נתקלו העולים במקרים רבים ביותר של משחקי כדור רגל. יאיר קהתי, סגן יו"ר תנועת חוזרים להר – שהיה בין העולים פנה מספר פעמים לשוטרים שהיו עמם על מנת שיחדלו את התופעה אך למעט מקרה אחד שבו ביקשו השוטרים מהערבים לחדול מהמשחק בכדור. נמנעו השוטרים מלהפסיק את התופעה.

במכתב ששלח עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המסייע לקהתי, אל מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי, הוא מתאר כי העולים נתקלים בתופעה זו לאורך כל מסלול הליכתם בהר הבית במקומות רבים ובו זמנית גם בשטחים שאינם סמוכים לבית הספר במקום ."התנהלות זו של משחקי הכדור רגל בשטחי הר הבית הקדושים גורמת לחילול המקום ופגיעה רבה ברגשות העולים ואף ברגשות כל מאמין".

בלייכר מציין במכתבו כי המחלל מקום קדוש עובר על חוק שמירה על מקומות הקדושים תשכ"ז-1967 ודינו מאסר 7 שנים. הוא אף מצטט את פסיקת בג"ץ שקבע כי על המשטרה לאכוף ולדאוג שתופעות כגון פיקניקים ומשחקי כדור רגל לא יחרגו מהמתחמים שלהם. "לאור כל זאת אבקש אפוא שהמשטרה תעשה כל מאמץ למנוע הישנות של מקרים אלו בדרך של העמדה לדין של האנשים אשר מחללים את המקום או למצער החרמת הכדורי משחק איתם מתבצעות העברות" – הוא חותם את בקשתו אל מפקד המחוז.

יאיר קהתי, סגן יו"ר תנועת חוזרים להר מוסר בתגובה: "בזמן שיהודים מופלים בהר ומנועים מלהתפלל בו הערבים מתנהגים בו ככל העולה על רוחם ומבזים את המקום במשחקי כדורגל ופיקניקים תוך התעלמות של משטרת ישראל מהנעשה ועל אף פסיקת בג"ץ בנושא, לא נשתוק עד שמשטרת ישראל תשיב את הכבוד הראוי למקום הקדוש בעולם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.