פנייה ליועמ"ש: "פתח בחקירה פלילית נגד זייברט"

התנועה לאיכות השלטון ליועמ"ש: פתח בחקירה פלילית נגד ראש עיריית בני ברק, הרב חנוך זייברט

התנועה לאיכות השלטון פנתה היום (ג') ליועץ המשפטי לממשלה, בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד ראש עיריית בני ברק בשל החשש לשימוש לרעה בסמכותו וחנייה במקומות בהם אסור על פי חוק לחנות. "ישנה תחושה קשה של אכיפה סלקטיבית בעירייה, ומתן יחס עודף וחריג לראש הרשות – יש להגן על הציבור מפני עריצות השלטון בבני בברק".

אמש פורסמה בתכנית "הכל כלול" ידיעה שעסקה בראש עיריית בני ברק, הרב חנוך זייברט, שחשפה כי ראש העיר מרבה לחנות את רכבו במקומות האסורים לחנייה. בנוסף, מכתבה שפורסמה באתר "ישראל היום", עולה כי בשנים האחרונות ראש העיר זייברט קיבל 23 דו"חות, 17 מהם הומרו ל"אזהרה" בלבד ואחד מהם אף בוטל – בניגוד חריף ליחס לו זוכים אזרחים מן השורה.

ככל שהפרסומים נכונים, הם מעלים תחושה קשה של אכיפה סלקטיבית בעיריית בני ברק, ומתן יחס עודף וחריג לראש הרשות. התנהלות זו, לכאורה, פוגעת פגיעה קשה באמון הציבור, ויוצרת אי שוויון חמור בין נבחרי הציבור לבין בוחריהם. התנהגות זו של ראש העיר זייברט, שנוהג כאדם המורם מעם, מהווה לכאורה הפרה בוטה של הוראות החוק, תוך פגיעה בטוהר המידות המיוחסות לנבחר ציבור.

עולה החשש כי בהתנהגותו, ניצל ראש העיר זייברט את כוח המשרה שלו כדי לאפשר לעצמו תנאי חנייה טובים יותר מאלה הקבועים בחוק. לשאר תושבי בני ברק ולאזרחי המדינה בכלל לא מוענקת פריבילגיה זו.

על כן אנו פונים ליועמ"ש בדרישה לפתוח בחקירה כנגד ראש עיריית בני ברק, על מנת להגן על הציבור מפני עריצות השלטון בבני בברק, וכדי לא לתת להתנהגויות לא רצויות אלו לגיטימציה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.