"פנינו לעימות מתמשך מול המשטר האיראני"

הנשיא ריבלין התייחס בכנס הרצליה למצב הביטחוני ואמר כי ישראל נמצאת בעימות לטווח הארוך מול המשטר בטהרן

נשיא המדינה ראובן ריבלין מתייחס הערב (ה') בכנס הרצליה למצב הביטחוני ואומר כי ישראל נמצאת בעימות לטווח הארוך מול המשטר בטהרן. "פנינו לעימות מתמשך מול המשטר האיראני. הרפובליקה האסלאמית של איראן כפי שבא לידי ביטוי גם במסמכי הארכיון שנחשפו על ידי לוחמי המוסד וזרועות המודיעין, במבצע נועז ומבריק, מהווה את האיום הגדול ביותר על שלום האנושות בכלל ועל מדינת ישראל בפרט".

"אנחנו נחושים למנוע את התחמשות איראן בנשק להשמדה המונית ולא נאפשר התבססות איראנית בגבולותינו. לא בסוריה ולא בלבנון. לתפיסתי, האיום של התבססות איראנית בסוריה, לצד חימושו של חיזבאללה ושל חמאס על ידי איראן, מהווים את האיום המידי והמטריד ביותר מולו ניצבת ישראל, בימים אלו", הוסיף ריבלין.

"האיראנים נמצאים פה בגבול. האיום הוא כאן והוא מידי ובסופו של יום כל ההשלכות והמשמעויות שלו מונחות לפתחינו. המערכה מוטלת על כתפינו. על צה"ל ועל כל אזרחי מדינת ישראל", אמר הנשיא

ריבלין שיבח את ארה"ב על פרישתה מהסכם הגרעין. הנשיא התייחס גם לפרישה האמריקנית מהסכם הגרעין עם איראן ודיבר על חשיבותה לישראל. "ההחלטה שקיבל נשיא ארה״ב מהווה צעד חשוב ומשמעותי להבטחת ביטחונה של מדינת ישראל, ביטחונו של האזור, ושל העולם כולו. ההסכם שנחתם עם איראן העביר מסר מסוכן לכל עריצי העולם, לפיו, כל מה שהם צריכים לעשות כדי לחמוק מלחץ בינלאומי וממגבלות על פעילות טרור חובקת עולם, הוא לפתח גרעין ואז תמורת ערימת שקרים והאטה מסוימת, לקבל את הכול".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ריבלין???!!!

    מאיפה הוא יודע?!
    הנשיא מקבל עדכון בטחוני?…

    שלמה שלמה |
    הגב