פסטיבל ההסתה / ישראל שלם

הימין ניצח בקרב אבל הפסיד במלחמה. בפוליטיקה הישראלית המפסידים אלו שניצחו* המלחמה ביחצנות השמאל

אחרי ניצחונו של גוש הימין ובפרט למפלגת שלטון, קרב שנחל תבוסה קשה וכואבת (ואפילו סופית) לגוש השמאל, נזכרתי בקרב ב – ווטרלו. קרב ווטרלו הוא קרב היסטורי, שבו נחל המצביא הצרפתי נפוליאון תבוסה מוחצת וסופית.

הקרב בווטרלו נערך בין כוחות צבא נפוליאון הצרפתי, בפיקודו של נפוליאון בונפרטה, לחלק מכוחות הקואליציה הגדולה שהוקמה נגדו. צבא הקואליציה האנטי-נפוליאונית בקרב ווטרלו, בפיקודו העליון של הדוכס מוולינגטון, כלל את הפרוסים (הגרמנים לעתיד) והאנגלים.

בקרב התגלה וולינגטון כטקטיקן מעולה. הוא בחר מיקום מצוין לקרב, עם מחסה לחייליו היורים וחומה לחיסול המטפסים הצרפתים, הוא ניצל את מזג האוויר שיצר בוץ שהיקשה על הצרפתים את הכיבוש וניצל בתבונה את הכוחות שעמדו לרשותו, תוך שהוא בולם את נפוליאון בנקודות החלשות שלו.

ב-18 ביוני 1815 נפוליאון הובס כאמור בקרב ווטרלו שבבלגיה והסתיימו מלחמותיו באירופה. זה היה הקץ לקיסרות הצבאית, האלימה והמרשימה שהקים (עולם "הארץ").

דווקא נפוליאון המובס הגדול, הוכר בתודעה של כולנו בכוחו, גבורתו, צבאו, מאמריו ודעותיו. אולם, וולינגטון המנצח הגדול והיחיד שהצליח בכישרון גדול וכטקטיקן מעולה להביס את נפוליאון- דווקא הוא לא הוכר בתודעה כגיבור היום.

לא סתם לעג נפוליאון אני מפורסם הרבה יותר מוולינגטון: "ולינגטון ניצח בקרב, אבל אני ניצחתי במלחמה".

במקרה של נפוליאון, המפסידים ולא המנצחים, הם שהצליחו לכתוב חלק נכבד מההיסטוריה "נפוליאון, בלי צל של ספק, ניצח במסע הפרסום והיחצנות הפוסט־מלחמתית", אומר אלסדר וייט, מומחה בריטי לתקופה, "במערכה הזו ולינגטון הובס."

כך בדיוק בפוליטיקה הישראלית גוש הימין ניצח בקרב אבל הפסיד במלחמה.

השמאל ממשיך לנצח בהפסדו. "פסטיבל ההסתה" מנאום הקומץ של יאיר גרבוז, ועד נאום הבהמות של עודד קוטלר, מדו"ח האום בהאשמת ישראל בפשעי מלחמה (בסיוע עמותות השמאל ) ועד למשט הצביעות "מריאן" שעל סיפונה ח"כ גאטס מממשלת ישראל ומשירו של עו"ד דב הלברטל , "אם הנערים לא היו נחטפים ונהרגים, לא היה פסטיבל בפארק, שם יבואו זמרים, זמרות, סלבריטאים וכל המי ומי, ולא היה תקשורת. אז הבה נשיר (פזמון) כמה טוב שהם נחטפו ונהרגו", ולקריאתו בפומבי של הלברטל " אני לא מבין מה הבעיה במשט לעזה. אדרבא, צריך לצאת בקריאה – בואו כולם להצטרף למשט. אנחנו כולנו בעד. (האם במשט הבא ניראה את הלברטל שם?).

זהו, בדיוק. בפוליטיקה הישראלית דווקא המפסידים הם אלו שניצחו במסע הפרסום והיח"צנות הפוסט אנטי ציוני. טוב עשתה שרת התרבות ושר החינוך שהילכו אימים על התרבות ואנשי רוח. וכבר הזהיר ידידה מאיר אל תתנו להם מיקרופונים.

המלחמה האמיתית זה במסע הפרסום וביחצנות השמאל.

וכבר לימד אותנו נפוליאון "יש לחשוש מארבעה עיתונים עוינים יותר מאלף רימונים". ודי למבין…

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.