פסימיות ביהדות התורה: "אפסו הסיכויים למנוע בחירות"

גורמים ביהדות התורה הביעו פסימות בנוגע לאפשרות שיצליחו להוריד את ליברמן מהעץ, ליברמן נותר עיקש, "אין חדש תחת השמש"

ליברמן ממשיך לתעתע: יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התייחס לפני זמן קצר למבוי הסתום אליו הגיע המו"מ הקואליציוני ואמר כי "אין חדש תחת השמש ואין מקום לפשרה". ליברמן מתעקש על הפתרון שהציע – "החוק לא ישונה ונציגי המפלגות החרדיות ייצאו מהמליאה בזמן ההצבעה".

גורמים ביהדות התורה הביעו פסימות בנוגע לאפשרות שיצליחו להוריד את ליברמן מהעץ ואמרו ל'הארץ' כי אפסו הסיכויים למנוע בחירות, אף אחד לא מבין מה ליברמן רוצה

מקור במפלגה סיפר לאהרן רבינוביץ בהארץ כי כי הם כבר דנים על מימון ומועד לבחירות, והם לא יכולים להתקרב יותר לקראת יו"ר ישראל ביתנו. מנגד, בש"ס עדיין מביעים תקווה לפתרון: "עד שזה לא נגמר זה לא נגמר"

מוקדם יותר, הוועדה המיוחדת לדיון בהצעת חוק התפזרות הכנסת ה-21 אישרה הערב את הצעת החוק בקריאה שניה ושלישית.

הצעת החוק קובעת כי הכנסת ה-21 תפוזר והבחירות לכנסת ה-22 ייערכו ביום שלישי י"ז אלול תשע"ט ה-17 לספטמבר 2019.

להצעת חוק התפזרות הכנסת, הוכנסו תיקוני חקיקה עקיפים לחוק מימון מפלגות. עפ"י ההצעה, ייערכו תיקונים מקילים בתנאי ההלוואות שנטלו המפלגות לצורך מימון הבחירות לכנסת ה-21.

ההקלות בתנאי ההלוואות יהיו בדחיית החזרי הלוואות, היקף אחוזי הלוואות, מתן אפשרות נטילת הלוואה למפלגות חדשות כנגד ערבות בנקאית, וכן מתן אפשרות נטילת הלוואה למפלגה שלא נטלה הלוואה בבחירות האחרונות, לקחת הלוואה ב-10 ימים הקרובים, כאילו ההלוואה ניטלה לפני הבחירות. סעיף זה רלוונטי למפלגת כחול לבן שלא נטלה הלוואה.

היועץ המשפטי של הוועדה העלה חשש ממצב בו מפלגה שמיוצגת בכנסת הנוכחית, תיטול הלוואה ולא תעבור את אחוז החסימה, יתכן ולא יהיה מהיכן לפרוע את ההלוואה.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.