פסל אישה יקום בחיפה – והציבור החרדי מביע את מחאתו

בתמונה: הרב גדליהו אקסלרוד. צילום: חב"דפדיה

פסל ענק בדמות אישה, פסל פרובוקטיבי מאד, אמור להיות מוצב בחזית "איצטדיון סמי עופר" בחיפה, שנבנה בסמוך לחופי המפרץ, בדומה לפסלים דומים שהוצבו בסין ובניו-יורק, אולם בימים האחרונים הכריזו התושבים החרדיים בחיפה מלחמה נגד הצבת הפסל בעירם.

הרב גדליה אקסלרוד, מרבני העיר חיפה ולשעבר אב"ד חיפה, שלח מכתב לראש העיר חיפה יונה יהב, בו מחה לפניו על הכוונה לבנות פסל שכזה בחיפה. "נודע לי כי בתוך השנה הקרובה עומדת עיריית חיפה לבנות פסל ענקי של אישה בצורה פרובוקטיבית, בצמוד לבנייתו של האיצטדיון. הפסל יזדקר בכניסה לעיר וישקיף על השכונה המעורבת חליסה, שרוב תושביה היהודיים, המוסלמים והנוצרים – הינם דתיים".
הרב התריע במכתבו על הפגיעה בכך במעמד האישה, והוסיף כי "הצבת פסל שכזה על יד איצטדיון כדורגל הומה, עלול לתת הכשר להתבהמות ללא רסן של יצר הרע".
מלשכת ראש העיר חיפה מסר בתגובה חוצפנית לרב, עוזר ראש העיר שכתב כי "אני מניח כי כבודו לא ראה את הדמיית הפסל בעצמו, וכי הוא ניזון מדבר שמועה. אנו מציעים כי תשוב אל מי שלחש באוזנך ותאמר לו כי עליו לחדול מיד מלראות בכל דבר סביבו תועבה, פן יחל לראות בקרוב דבר פריצות גם בעמודים חשמל, בעצים ובתיבות דואר".
הרב אקסלרוד, שהצטרף לשורה של רבנים שהביעו גם הם את מחאתם נגד הפסל, אמר אמש (ד'): "פנו אליי רבנים מזועזעים. לא ראיתי חצאית או מכנסיים על הפסל, ודמות אישה בגובה כמה מטרים היא לא דבר שצריך להיות סמל. גם ככה יש לנו מספיק בעיות עם הנוער בחיפה, ולא צריך להוסיף פריצות בפומבי".

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בע"ה אנו ננתץ את פסל התועבה כשם שניפצו את עגל הזהב ואת האצטדיון אשר רוצה יונה יהב למלא בכופרים שיחללו שבת במשחקי כדורגל. אולם ימים יגידו ואנו נמלא בבני תורה ויהודים טובים אשר יחגגו את בוא המשיח וחגיגות מלאות שמחה של התחזקות וחזרה בתשובה.
  ויקום הגולם על יוצרו והיה ההיכל שתרם המנוח סמי עופר, היכל לצדיקים אשר יפיצו בע"ה תורה בקרב תושבי חיפה, הקריות וטירת כרמל, צר מלהכיל את הבאים בין כתליו והם ישפיעו רוב תורה וקיום מצוות בקרב בני חיפה הכופרים וילמדו את הגויים ובני ישמעאל המתגוררים עימם לשמור את שבעת מצוות בני נוח ולשרת את היהודים הקדושים אשר נמלאו את העיר שתהיה צרה מהכילם.

  אנו בעלי אורך רוח כי אנו יודעים שהשם לצידנו והוא יהיה בעזרנו. האיצטדיון עוד יביא בשורת גאולה ויונה יהב הוא חמורו של משיח ובזה זכותו.
  ובזה נאמר אמן ואמן כן יהי רצון.

  מרדכי שמילוביץ' |
  הגב
 2. הפסל כבר ניצב במקומו. ראיתי אותו- למען האמת בטוב טעם. ממש לא פרובוקטיבי ולא מהווה בסיס ל"התבהמות ללא רסן של יצר הרע". מי שמתבונן בו וחש יצר התבהמות, הרי זו גושפנקא לעובדה שהוא צריך עזרה. בהצלחה למתבהמים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. לא מספיק פסל, גם בדמות אשה וגם בעירום???? לזה יש כסףףףףףףףף איכס עליכם. על מה אנחנו משלמים מיסים??? על עבודה זרה.

  אילנית גרייף |
  הגב
  • צודקת, אסור לשים פסלים בשום מקום.
   אולי גם נתחיל להשמיד ציורים וצילומים, ספרות וכו', שחס וחלילה לא נפגע בנפשכם הרכה והאומללה.
   אולי בכלל שכדאי שנתחיל בתמונות של רבנים שתלויות בכל מקום, אם כבר אז עד הסוף

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 4. אתם לא מבינים? מה לעשות שיש קבוצות שדמות אשה עושה להם משהו, במקום שילכו לטיפול פסיכיאטרי הם מביאים בפנינו את בעייתם האישית. העיריה צריכה להעמיד לרשותם צוות רפואי עם משככי מעוררים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב